• pt.. wrz 22nd, 2023

  ZPMC publikuje raport ESG, w którym podkreśla swoje osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  ZPMC publikuje raport ESG, w którym podkreśla swoje osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju

  ZPMC (Shanghai Zhenhua Heavy Industries) oficjalnie opublikował swój pierwszy raport ESG, w którym przedstawia szczegółowe informacje dotyczące wpływu grupy na rozwój ESG w trzech obszarach. Raport podkreśla kluczowe dane i diagramy, jednocześnie aktywnie reagując na cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

  Raport został podzielony na trzy rozdziały, w których systematycznie ukazane są osiągnięcia firmy w zakresie zarządzania korporacyjnego, rozwoju rynku, innowacji naukowo-technicznych, ochrony środowiska, wsparcia dla pracowników, opieki społecznej, komunikacji medialnej i wielu innych obszarów.

  ZPMC dąży do osiągnięcia zrównoważonego wzrostu dla lepszej ekologii i stale pracuje nad osiągnięciem tzw. „podwójnego celu” w zakresie emisji dwutlenku węgla oraz stworzeniem „portów o zerowej emisji” poprzez budowę inteligentnych portów. Firma oferuje skuteczne rozwiązania w celu redukcji emisji dwutlenku węgla w portach na całym świecie. Ich dźwig kontenerowy przeszedł z hybrydowego systemu napędowego na podstawie silnika diesla i baterii litowych na czysty elektryczny system zasilany wodorem oraz baterią litową 601330, co pozwoliło uzyskać zerowe emisje.

  Ponadto, ZPMC ciągle prowadzi badania i rozwój w zakresie spawalniczych oparów, uzyskując średnio o 60% niższe wartości stężenia w porównaniu do norm krajowych na każdym etapie działania. Ta liczba jest niższa niż standard krajowy i znacznie poprawia warunki pracy w warsztatach produkcyjnych.

  ZPMC angażuje się również w społeczną odpowiedzialność biznesu i wspiera rozwój hrabstwa Lanping w prowincji Yunnan poprzez przekazanie miliona juanów (138 700 dolarów amerykańskich) oraz zatrudnienie 111 osób z lokalnej społeczności. Ponadto, firma organizuje różne wydarzenia charytatywne, które pomagają spełniać życzenia pracowników i studentów z prowincji Yunnan.

  ZPMC dąży do osiągnięcia jakościowego rozwoju poprzez innowacje. Firma realizuje szereg istotnych projektów w dziedzinie nauki i technologii, w tym badania i rozwój technologii autonomicznych dla kluczowych podsystemów automatyki w maszynach portowych. To wzmocnienie łańcucha wartości firmy, zapewniając większą niezależność i kontrolę.

  W 2022 roku ZPMC poszerzyło swoje portfolio dzięki innowacyjnym osiągnięciom, takim jak największy na świecie 140-metrowy barek do wbijania pali, jednostki budowy elektrowni wiatrowych „Wudongde” i „Baihetan”, oraz pierwsza na świecie maszyna do automatycznego demontażu i blokowania.

  Przyszłościowo, ZPMC będzie kontynuować realizację swojej pierwotnej wizji i zobowiązań, dążąc do spełnienia oczekiwań interesariuszy, realizowania swoich zobowiązań, dążenia do zaawansowanego rozwoju i tworzenia większej wartości dla społeczeństwa.