• czw.. wrz 28th, 2023

  Pierwsza podstawka projektu energetyki wiatrowej Zhong Neng o mocy 300 MW została pomyślnie zainstalowana

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Pierwsza podstawka projektu energetyki wiatrowej Zhong Neng o mocy 300 MW została pomyślnie zainstalowana

  Pierwsza podstawka projektu energetyki wiatrowej Zhong Neng o mocy 300 MW, zlokalizowanego na zachodnim wybrzeżu Changhua na Tajwanie, została pomyślnie zainstalowana. Instalację przeprowadził Green Jade, pierwszy tajwański statek budowy obiektów energetyki wiatrowej, obsługiwany przez CSBC-DEME Wind Engineering (CDWE).

  Podstawki będą odpowiedzialne za obsługę turbin Vestas V174-9,5MW. Projekt energetyki wiatrowej Zhong Neng jest współwłasnością China Steel Corporation oraz funduszu infrastruktury energii odnawialnej zarządzanego przez Copenhagen Infrastructure Partners.

  Po osiągnięciu zamknięcia finansowego w grudniu 2021 r., Projekt ma rozpocząć działalność komercyjną w 2024 r. Jego położenie na wybrzeżu Changhua oferuje obfite zasoby wiatru, co czyni go idealnym miejscem do generowania energii wiatrowej w morzu.

  To kamieniem milowym instalacja sygnalizuje postępy w rozwoju energetyki wiatrowej w morzu na Tajwanie. Bezproblemowa instalacja podstawki przez statek Green Jade dowodzi rosnących możliwości przemysłu energetyki wiatrowej na Tajwanie i podkreśla jego zaangażowanie w transformację energetyczną na rzecz odnawialnych źródeł energii.

  Pomyślna instalacja pierwszej podstawki to istotny krok naprzód dla projektu energetyki wiatrowej Zhong Neng. Dzięki budowie pozostałych podstawek i następującej po nich instalacji turbin Vestas, projekt przyczyni się do osiągnięcia celów Tajwanu w zakresie energii odnawialnej, zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i wspierania przemiany kraju na czyste i zrównoważone źródła energii.

  W miarę postępu projektu oczekuje się, że będzie on znacząco przyczyniał się do zdolności Tajwanu w zakresie energii odnawialnej, dodatkowo umacniając pozycję kraju jako lidera w rozwoju energetyki wiatrowej na obszarze Azji i Pacyfiku.