• niedz.. paź 1st, 2023

  Z CAM prezentuje kamerę E2-M5G z rozdzielczością 5K i dynamicznym zakresem 16 stopni

  Z CAM prezentuje kamerę E2-M5G z rozdzielczością 5K i dynamicznym zakresem 16 stopni

  Z CAM zaprezentował najnowszą kamerę E2-M5G na targach IBC 2023. Ta kamera wykorzystuje 5K globalny przetwornik obrazu CMOS z matrycą Micro Four Thirds i technologią Dual Gain oraz Dual Native ISO, co pozwala na wyjątkową jakość obrazu. Może nagrywać w trybie 5K60p lub 4K96p i posiada wymienne mocowanie obiektywu MFT. Twierdzi, że oferuje imponujący dynamiczny zakres 16 stopni.

  W przeciwieństwie do poprzedniej kamery Z CAM, E2-S6G, która miała matrycę 6K Super35, E2-M5G wykorzystuje matrycę 5K Micro Four Thirds, co przynosi doskonałe wyniki. Może nagrywać w trybie 5K do 60 kl./s lub 4K do 94 kl./s. Dzięki proporcjom 2,4:1 można osiągnąć maksymalnie 116 kl./s w trybie 4K. Pliki są przechowywane na karcie CFAST 2.0, ale kamera umożliwia również nagrywanie na zewnętrznym dysku SSD za pomocą portu USB-C, choć ten sposób nie jest zalecany ze względu na delikatne połączenie USB-C.

  Z CAM twierdzi, że E2-M5G może rejestrować do 16 stopni dynamicznego zakresu dzięki technologii Dual Conversion Gain. Dyrektor generalny Kinson Loo określa ją jako najlepszą kamerę kinową pod względem dynamicznego zakresu, jaką firma kiedykolwiek wyprodukowała. Jednak ta deklaracja będzie musiała zostać potwierdzona w testach laboratoryjnych, aby sprawdzić jej wiarygodność.

  Pod względem mocowania obiektywu E2-M5G oferuje gniazdo Micro Four Thirds, które można wymieniać z mocowaniem EF, PL lub Z CAM LPL. Kamera oferuje również opcje, takie jak EF Turbo Mount z wbudowanym reduktorem ogniskowej i moduł eND filter kompatybilny z mocowaniami EF i PL.

  Pod względem połączeń i wejść/wyjść E2-M5G oferuje wyjście HDMI oraz szeroki wybór złączy, w tym zasilanie, USB-C, Wi-Fi, CTRL, 2,5 mm LANC, mini XLR, 2-pinowe AUX (12V) oraz gniazda mikrofonowe i słuchawkowe 3,5 mm.

  Z CAM zasugerował również możliwość dodania kolejnej kamery z globalnym przetwornikiem obrazu do swojej nowej serii kamer, która uzupełniłaby model E2-F6 Pro.

  Z CAM E2-M5G można zamawiać w przedsprzedaży na stronie B&H i zostanie wydana w październiku 2023 roku w cenie detalicznej 3 999 USD.