• czw.. wrz 28th, 2023

  Hakaton „Hack-A-Sat” wspiera obronę cyberbezpieczeństwa USA

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Hakaton „Hack-A-Sat” wspiera obronę cyberbezpieczeństwa USA

  Na konferencji DEF CON w Las Vegas odbywa się konkurs „Hack-A-Sat”. Organizowany przez US Space Force i Air Force, ma na celu wzmocnienie rządowych obronności cyberbezpieczeństwa przed zagrożeniami ze strony obcych państw. Uczestnicy symulują włamanie do satelity-symulatora o nazwie Moonlighter, aby uzyskać dostęp do jego danych.

  Rząd USA wspiera tę inicjatywę, aby obserwować i zrozumieć strategie, których używają hakerzy do atakowania satelitów. W ten sposób mają nadzieję poszerzyć swoją wiedzę o zaawansowanych technikach hakowania i wzmocnić swoje możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa. W tym roku hakerzy próbują włamać się do satelity Space Force o nazwie Moonlighter, który służy jako „piaskownica do hakowania” do zaawansowanej analizy cyberbezpieczeństwa.

  W trakcie konkursu zespoły starają się włamać do satelity Moonlighter, jednocześnie broniąc swoich własnych systemów przed atakami innych zespołów. Zwycięzca pierwszego miejsca otrzyma 50 000 dolarów, drugie miejsce 30 000 dolarów, a trzecie miejsce 20 000 dolarów.

  Celem konkursu Hack-A-Sat jest zachęcenie różnorodnych osób posiadających wiedzę z zakresu sieci komputerowych do udziału. Rząd stara się odchodzić od monolitycznej organizacji i aktywnie angażować ludzi w celu wzmocnienia długotrwałych środków bezpieczeństwa cybernetycznego.

  Pięć zespołów, w tym ubiegłoroczny zwycięzca „Poland Can Into Space”, zakwalifikowało się do finału. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w niedzielę.