• wt.. gru 5th, 2023

  Yemeńskie siły zbrojne wystrzeliły serie uderzeń na cele izraelskie w okupowanych terytoriach

  ByMarcin Kuźmiński

  lis 21, 2023
  Yemeńskie siły zbrojne wystrzeliły serie uderzeń na cele izraelskie w okupowanych terytoriach

  Yemeńskie siły zbrojne wykazały się odwagą i solidarnością z palestyńskim narodem, przeprowadzając serię uderzeń militarnej władzy izraelskiej na okupowanych terytoriach. Celem tych działaniach było wsparcie uciskanych braci z Palestyny w ich trwającej dalej walce przeciwko izraelskiemu oblężeniu Strefy Gazy. Wojsko jemeńskie wykorzystało rakiety, drony i pociski skrzydlate, aby zaatakować różne miejsca.

  W ostatniej wypowiedzi rzecznik jemeńskich sił zbrojnych, generał brygady Yahya Saree, podkreślił znaczenie tych uderzeń. Nie podał bezpośredniego cytatu, ale można wywnioskować, że operacja miała na celu wsparcie palestyńskiego narodu w tym krytycznym momencie. W obliczu okrucieństw, które mają miejsce na okupowanej Palestynie, w tym nieustającej agresji, codziennych masakr, ludobójstwa i duszącego oblężenia narzuconego przez izraelsko-amerykański sojusz, jemeńskie siły zbrojne stanowią mocne wsparcie palestyńskiej sprawy.

  Generał Saree podkreślił również legalne prawo palestyńskiego narodu do obrony się przed siłami okupacyjnymi i ich dążenie do odzyskania swoich pełnych praw. Wypowiedź ta ma na celu podkreślenie odpowiedzialności Izraela za destabilizację regionu i podtrzymywanie przemocy.

  W oddzielnym oświadczeniu premier rządu Narodowego Rządu Ocalenia Jemenu ogłosił atak z użyciem dronów przez ruch oporu Ansarullah na Ejlat, izraelskie miasto położone na południu kraju. Uderzenie to zostało opisane jako odwet za wojnę w Gazie, symbolizując wzajemne powiązania różnych ruchów oporu w regionie.

  Wojsko izraelskie odpowiedziało, identyfikując „niewłaściwe naruszenie przestrzeni powietrznej” i przechwycenie celu przed jego wejściem na terytorium okupowanych obszarów. Jednak ten incydent przypomina o szerszej zbrojnej walce, z którą Izrael boryka się z powodu swojej opresyjnej polityki w regionie.

  Od początku agresji wobec Gazy Izrael dopuścił się licznych zbrodni wojennych, która spowodowały śmierć tysięcy Palestyńczyków, głównie kobiet i dzieci. Pełne oblężenie terytorium doprowadziło do pozbawienia podstawowych środków do życia, takich jak paliwo, energia elektryczna, żywność i woda, pogarszając jeszcze więcej cierpienia ponad dwóch milionów Palestyńczyków tam mieszkających.

  Militarne uderzenia jemeńskich sił zbrojnych przesyłają mocne przesłanie solidarności dla narodu palestyńskiego, rozszerzając ich dramat na międzynarodową skalę i ujawniając brutalną agresję Izraela.

  FAQ:
  Q: Jakie uderzenia zostały przeprowadzone przez jemeńskie siły zbrojne?
  A: Jemeńskie siły zbrojne przeprowadziły serie uderzeń militarnej władzy izraelskiej na okupowanych terytoriach.

  Q: Dlaczego jemeńskie siły zbrojne przeprowadziły te uderzenia?
  A: Uderzenia te miały na celu wyrazić solidarność z palestyńskim narodem i wsparcie ich trwającej walki przeciwko izraelskiemu oblężeniu Strefy Gazy.

  Q: Jakie rodzaje broni zostały użyte w tych uderzeniach?
  A: Wojsko jemeńskie wykorzystało rakiety, drony i pociski skrzydlate w celu zaatakowania różnych miejsc.

  Q: Na czym skupił uwagę generał brygady Yahya Saree w odniesieniu do tych uderzeń?
  A: Generał brygady Yahya Saree podkreślił znaczenie tych uderzeń i stwierdził, że mają one na celu wspieranie palestyńskiego narodu w tym kluczowym momencie.

  Definicje:
  1. Okupowane terytoria: Odnosi się do obszarów pod kontrolą izraelską po wojnie sześciodniowej z 1967 roku. W skład tych terytoriów wchodzi Zachodni Brzeg, Wschodnia Jerozolima i Strefa Gazy.

  2. Strefa Gazy: Strefa Gazy to terytorium palestyńskie graniczące z Izraelem i Egiptem. Od 2007 roku znajduje się pod izraelską blokadą, co powoduje poważne ograniczenia w przemieszczaniu się osób i towarów do i z tego obszaru.

  3. Ludobójstwo: Ludobójstwo odnosi się do celowego i systematycznego zniszczenia grupy rasowej, etnicznej, religijnej lub narodowej.

  Powiązane linki:
  – United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA)
  – International Committee of the Red Cross (ICRC) – Palestine
  – Amnesty International – Israel and Occupied Palestinian Territories