• pt.. wrz 22nd, 2023

  Młoda kobieta ranna po kolizji miedzy autobusem a samochodem w Sydney

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Młoda kobieta ranna po kolizji miedzy autobusem a samochodem w Sydney

  W Sydney na zachodzie doszło do kolizji między autobusem a samochodem, w wyniku czego młoda kobieta została potrącona przez samochód i doznała poważnych obrażeń. Incydent miał miejsce około godziny 7:50 na przystanku autobusowym na Victoria Road w Drummoyne.
  Służby ratunkowe szybko reagowały i udzieliły pomocy poszkodowanej kobiecie, która doznała obrażeń głowy, szyi oraz kończyn dolnych. Następnie została przewieziona do szpitala Royal Prince Alfred w poważnym stanie. Kierowca samochodu, kobieta w wieku około 40 lat, musiała zostać uwolniona z pojazdu przez strażaków. Doznała urazu szyi i została również przewieziona do szpitala w stabilnym stanie.
  Na szczęście około 15 osób znajdujących się w autobusie w momencie incydentu zdołało ewakuować się bez żadnych obrażeń. Jednak z powodu wypadku doszło do znacznych opóźnień w ruchu w kierunku miasta na Victoria Road.
  Superintendent Adam Dewberry z Fire and Rescue NSW podkreślił, jak narażone są osoby w takich nieoczekiwanych sytuacjach, i podkreślił znaczenie zachowania ostrożności podczas podróży. Dokładna przyczyna kolizji autobusu i samochodu wciąż jest przedmiotem dochodzenia.
  Zaistniałe miejsce zdarzenia i teren wokół przystanku zostały tymczasowo zamknięte przez służby, które pracowały nad oczyszczeniem miejsca zdarzenia. Do tej pory dwa pasy w kierunku wschodnim na Victoria Road zostały ponownie otwarte, jednak kierowców nadal zaleca się ostrożność i spodziewanie się opóźnień, gdy ruch stopniowo powróci do normy.