• pt.. wrz 22nd, 2023

  Modern Warfare 3 (2023) – premiera już 10 listopada tego roku

  Modern Warfare 3 (2023) – premiera już 10 listopada tego roku

  Modern Warfare 3 (2023) ma swoją premierę zaplanowaną na 10 listopada tego roku. W pierwszym przedstawionym na konferencji Gamescom’s opening night live materiale z rozgrywki, Task Force 141 wyrusza na misję odbicia więźnia. Sceny ukazane w materiale przypominają oryginalną MW3 (2011), gdzie drużyna szturmowała rosyjskie więzienie w celu uratowania kolegi.

  W MW3 (2023) więźniem, który potrzebuje ocalenia z więzienia Verdansk, jest Vladimir Makarov. Ta misja jest hołdem dla misji „The Gulag” z oryginalnej MW2 (2009), gdzie Task Force 141, pod wodzą Soapa, zaatakowała więzienie, aby uratować więźnia 627, którym okazał się wtedy Kapitan Price.

  Chociaż Sledgehammer Games wprowadziło pewne zmiany, zachowali nazwę więźnia dla tej konkretnej misji. W ramach Operacji 627, gracze zaczną od opuszczenia włazu podwodnego i pływania przez mroczne wody oceanu wraz z grupą żołnierzy, a następnie wspinają się na więzienie, korzystając z liny zaczepowej.

  Wewnątrz więzienia gracze będą musieli użyć noktowizorów, aby w ciszy eliminować wrogów i powodować chaos, walcząc sobie drogę na niższe poziomy. Prezentacja kończy się przed potwierdzeniem, kto znajduje się za silnie strzeżoną zamkniętą celą, która najprawdopodobniej jest miejscem przetrzymywania Makarova.

  Modern Warfare 3 (2023), jako bezpośrednia kontynuacja MW2 (2022), obiecuje intensywną rozgrywkę i kontynuację zapadającej w pamięć kampanii. Dla tych, którzy chcą oswoić się z fabułą, dostępny jest przewodnik, który pozwoli odświeżyć pamięć przed premierą gry w listopadzie.