• śr.. paź 4th, 2023

  Jak wybrać drona DJI

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Jak wybrać drona DJI

  Wybór drona DJI kiedyś był prosty, ale od wydania modeli Air 3 i Mini 3 Pro decyzja stała się bardziej skomplikowana. Wcześniej, jeśli potrzebowałeś profesjonalnego drona, sięgałeś po Mavic 3. Jeśli zależało ci na przystępnej cenie lub jakościowej lustrzanki, zalecany był Air 2S. Natomiast jeśli byłeś początkującym użytkownikiem albo po prostu chciałeś latać dla zabawy, wybór padł na Mini 2 lub FPV.

  Teraz, po wprowadzeniu Mini 3 Pro, sytuacja uległa zmianie. Chociaż może nie dorównywać Mavic 3 pod względem jakości wideo, nadal oferuje dobre osiągi w niższym przedziale cenowym. Obecnie DJI ma w ofercie szereg dronów z kamerami, w tym Mini 2 SE, Mini 3, Mini 3 Pro, Air 3, Mavic 3 Classic, Mavic 3 Pro, Inspire 3 i Avata.

  Aby określić, który dron jest najlepszy dla Ciebie, musisz wziąć pod uwagę swoje intencje. Jeśli po prostu chcesz drona z dobrą jakością zdjęć i wideo do rejestrowania wakacji i wycieczek, każdy z dronów konsumenckich DJI spełni Twoje potrzeby. Jeśli nie potrzebujesz drona do celów profesjonalnych, Air 3 jest polecany. Wybieranie czegoś więcej może skończyć się płaceniem za funkcje lub specyfikacje, których nie będziesz potrzebować.

  Jeśli chodzi o początkujących użytkowników dronów, seria Mini jest idealna. Mini 2 SE i Mini 3 to podstawowe i przystępne cenowo opcje, które są łatwe do pilotowania, a Mini 3 ma większą i bardziej zaawansowaną kamerę.

  Dla twórców treści na platformach społecznościowych polecane są drony z serii 3. Szczególnie Mini 3 Pro oferuje prawdziwie pionowe zdjęcia i filmy, unikanie przeszkód, nagrywanie wideo 4K 60fps oraz funkcję MasterShots.

  Osoby uprawiające hobby lub początkujący profesjonaliści, którzy chcą eksplorować bardziej zaawansowaną fotografię lub produkcje o niskim budżecie, mają wiele opcji do rozważenia. Jednak ważne jest zauważenie, że DJI zaczęło używać tych samych kamer w swoich dronach, dlatego konieczne jest spojrzenie poza same specyfikacje kamery, aby znaleźć najlepsze dopasowanie.

  Podsumowując, najlepszy dron DJI dla Ciebie zależy od twoich konkretnych potrzeb i zamierzonego celu użycia. Weź pod uwagę swój budżet, pożądane funkcje i poziom wiedzy, jaki posiadasz w lataniu dronami.