• czw.. wrz 28th, 2023

  Nowa generacja iPhone’a zapowiada się inaczej

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Nowa generacja iPhone’a zapowiada się inaczej

  Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek długo oczekiwanego iPhone’a 15. Jednak wydaje się, że kilka popularnych funkcji będzie brakować w nadchodzącym modelu. Plotki dotyczące nowego iPhone’a sugerują, że pięć kluczowych elementów zostanie usuniętych, odróżniając tę wersję od poprzednika, czyli iPhone’a 14.

  Pierwszą wielką zmianą jest usunięcie portu Lightning, który od lat był stałym elementem iPhone’ów. Zostanie on najprawdopodobniej zastąpiony przez uniwersalny port USB-C, co poprawi kompatybilność produktów Apple. Ta zmiana bez wątpienia ułatwi życie użytkownikom, umożliwiając korzystanie z tego samego ładowarki i kabli do wielu urządzeń.

  Kolejną istotną zmianą jest potencjalne usunięcie wcięcia (notcha). Po siedmiu latach od wprowadzenia go wraz z iPhone’em X, wcięcie może wreszcie zniknąć. Ten ruch pozwoli iPhone’owi 15 uzyskać większą powierzchnię ekranu, otwierając drogę do wprowadzenia funkcji, takich jak Dynamic Island.

  Przycisk Wycisz, jedno z najbardziej charakterystycznych narzędzi na iPhonie, również może zostać zastąpiony w modelu iPhone 15. Według plotek, Apple rozważa zamianę go na przycisk akcji. Ta funkcja umożliwi użytkownikom dostosowanie działania, które chcą wykonać, ale nadal nie wiadomo, czy opcja Wyciszenia będzie dostępna dla tych, którzy woleliby z niej skorzystać.

  Spodziewa się również, że modele iPhone’a 15 Pro zrezygnują z słynnej stalowej ramki, która stała się charakterystyczna dla iPhone’ów. Apple wydaje się dążyć do stworzenia jeszcze bardziej wytrzymałego i ekskluzywnego materiału, co może skutkować zmniejszeniem wagi nowych modeli o około 10-20 gramów.

  Na koniec, opcja koloru Złotego iPhone’a nie będzie już dostępna. Zamiast tego Apple wprowadzi kolory takie jak Srebrny, Czarny Kosmiczny, Szary Tytanowy i Niebieski Ciemny. Chociaż ta zmiana może nie stanowić istotnego problemu dla wszystkich użytkowników, jest to znak odejścia od dotychczasowych wyborów kolorów.

  Jak zawsze, ważne jest, aby podchodzić z rezerwą do wszelkich plotek, dopóki Apple oficjalnie nie przedstawi iPhone’a 15. Jednak jeśli te zmiany się spełnią, fani Apple mogą spodziewać się innej i potencjalnie bardziej zaawansowanej obsługi iPhone’a.

  źródła: Getty