• pt.. wrz 22nd, 2023

  wedotv rozszerza strategię dystrybucji na platformy satelitarne

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  wedotv rozszerza strategię dystrybucji na platformy satelitarne

  Firma wedotv, globalny programista i dystrybutor kanałów AVOD i FAST, rozszerza swoją strategię dystrybucji o platformy satelitarne. Firma uruchamia nową platformę FAST dla publiczności we Włoszech, dostarczaną za pośrednictwem satelitów Eutelsata HOTBIRD. Ten krok umożliwi wedotv rozszerzenie zasięgu ich oryginalnych treści FAST na obszary trudno dostępne dla sieci naziemnych.

  wedotv dodaje do swojej listy 30 kanałów FAST, w tym własne kanały takie jak wedo movies, wedo big stories i wedo sports. Zorientowany na klienta podejście ma na celu zapewnienie użytkownikom bezproblemowego i wygodnego doświadczenia podczas oglądania.

  Użytkownicy telewizorów podłączonych do internetu będą mogli uzyskać dostęp do treści AVOD za pośrednictwem wedotv poprzez aplikację HbbTV. Ta aplikacja umożliwia przeskakiwanie między kanałami linearnymi a treściami streamowanymi.

  Rozszerzenie działalności na dystrybucję satelitarną jest możliwe dzięki partnerstwu z Eutelsatem. Dzięki wykorzystaniu dystrybucji satelitarnej i technologii HbbTV, wedotv ma na celu zatarcie granic między telewizją linearną a usługami dostarczanymi przez OTT.

  Według Philippa Rotermunda, dyrektora generalnego wedotv, ten ruch jest kolejnym krokiem w celu zapewnienia wygodnego doświadczenia odbiorcy, niezależnie od jego lokalizacji. Laurence Delpy, dyrektor zarządzający jednostki biznesowej wideo Eutelsata, wyraził zadowolenie z powitania wedotv w ich flagowym obszarze wideo Hotbird. Uruchomienie wedotv na Hotbird pokazuje znaczenie satelity w dostarczaniu nowego rodzaju treści dla publiczności.