• śr.. paź 4th, 2023

  Walmart rozszerza usługę dostawy za pomocą dronów we współpracy z firmą Wing

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Walmart rozszerza usługę dostawy za pomocą dronów we współpracy z firmą Wing

  Walmart ogłosił nowe partnerstwo z firmą Wing, specjalizującą się w dostawie za pomocą dronów, w celu rozszerzenia usługi dostawy za pomocą dronów w Stanach Zjednoczonych. Taka decyzja jest zgodna z zobowiązaniami Walmartu do poszukiwania innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w obszarze dostarczania na ostatnią milę.
  Pierwszy hipermarket Walmart, który wprowadzi usługę dostawy za pomocą dronów, będzie zlokalizowany przy ulicy Preston Road 8555 w Frisco. Klienci mieszkający w okolicy sześciu mil od tego sklepu będą mogli pobrać aplikację Wing i wprowadzić swój adres, aby sprawdzić, czy mieszczą się w zasięgu dostawy. W przypadku spełnienia warunków, klienci będą mogli zamówić różnorodne produkty, w tym mrożone przekąski, podstawowe artykuły gospodarstwa domowego, rozwiązania na ostatnią chwilę oraz delikatne produkty, takie jak jajka.
  Wprowadzenie dronów, które mogą latać poza linią widzenia, umożliwia Walmartowi oferowanie dostawy na żądanie dla swoich klientów. Współpraca z firmą Wing zapewni jeszcze większy dostęp do wygodnej i szybkiej usługi dostawy dla klientów Walmartu.
  Współpraca Walmartu z firmą Wing jest częścią wysiłków firmy na rzecz eksploracji nowych sposobów poprawy swoich zdolności dostarczania. Poprzez przyjęcie technologii dronów, ten gigant detaliczny ma na celu poprawę doświadczenia klienta oraz sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkie i efektywne dostawy.
  Wprowadzenie usług dostawy za pomocą dronów ma zrewolucjonizować branżę detaliczną i otworzyć nowe możliwości w zakresie dostarczania na ostatnią milę. W miarę jak Walmart nadal stawia na innowacje, przyszłość dostawy za pomocą dronów wydaje się obiecująca i nieograniczona pod względem potencjału.