• sob.. wrz 30th, 2023

  USD/CAD Stabilizuje się w pobliżu najwyższego poziomu od początku czerwca

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  USD/CAD Stabilizuje się w pobliżu najwyższego poziomu od początku czerwca

  Para USD/CAD ustabilizowała się w pobliżu najwyższego poziomu od początku czerwca, utrzymując się w okolicy 1,3500 na początku sesji europejskiej w środę. Para loonie jest poważnie zależna od różnych czynników, takich jak wycofywanie się dolara amerykańskiego i niekorzystne wyniki ropy naftowej WTI. Ostrożne nastroje na rynku również wpływają na sentyment traderów przed najnowszymi Protokołami Z posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku.

  Pomimo pozytywnego wzrostu wskaźnika cen konsumenckich (CPI) w Kanadzie oraz danych Banku Kanady (BoC) na temat CPI, kanadyjski dolar (CAD) nie zyskuje dużo siły ze względu na niestabilne nastroje rynkowe i dobre dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, jastrzębie komentarze od Prezesa Fed Minneapolis dodały dodatkowego wsparcia względem byczego USD/CAD.

  Jednak cena ropy WTI spadła o pół procenta do 80,25 USD, osiągając najniższy poziom w ciągu ostatniego tygodnia, ze względu na obawy o zmniejszenie popytu ze strony Chin, jednego z największych konsumentów ropy naftowej.

  Z drugiej strony, Indeks Dolara Amerykańskiego (DXY) osiągnął najwyższy poziom od miesiąca, dotykając pięciomiesięcznej linii oporu w okolicach 103,20. Jest to pierwsza dzienna strata dla dolara w ciągu pięciu dni w stosunku do sześciu głównych walut.

  Ostrożny optymizm na rynku jest widoczny w zahamowaniu rentowności dziesięcioletnich amerykańskich obligacji skarbowych ze swojego rocznego maksimum, a także w mieszanej wydajności akcji w Azji i chwilowego zatrzymania spadków na rynku terminowych kontraktów na akcje w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie te czynniki wpływają na traderów na rynku USD/CAD.

  W przyszłości na parę USD/CAD będą miały wpływ dane dotyczące rozpoczęcia budowy domów i sprzedaży hurtowej w Kanadzie za lipiec i czerwiec, a także dane dotyczące produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych za lipiec. Jednak główny nacisk zostanie położony na Protokoły Fed, ponieważ inwestorzy oczekują możliwego zakończenia jastrzębiego cyklu w banku centralnym. Jeśli potwierdzone, może to prowadzić do spadku pary USD/CAD z jej wielodniowego maksimum.

  Z technicznego punktu widzenia, zamknięcie dziennie powyżej zbieżności pięciomiesięcznej linii trendu opadającego i linii średniej ruchomej 200-DMA wokół 1,3450 pozostaje obiecującym sygnałem dla kupujących USD/CAD, wspieranym przez bycze sygnały MACD.