• śr.. paź 4th, 2023

  Ameryka wysłała eskadrę Sił Kosmicznych mającą na celu niszczenie satelitów wroga

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Ameryka wysłała eskadrę Sił Kosmicznych mającą na celu niszczenie satelitów wroga

  Ameryka wysłała eskadrę Sił Kosmicznych, której misją jest zniszczenie satelitów wroga. Eskadra ta nosi nazwę 75th Intelligence, Surveillance and Reconnaissance Squadron (ISRS). Ma ona charakterystyczne godło przedstawiające szkielet złowieszczego żniwiarza symbolizującego zgubę każdego przeciwnika, którego celem jest. Eskadra ta podlega Space Delta 7 (DEL 7), która jest odpowiedzialna za dostarczanie danych wywiadowczych na potrzeby operacji w kosmosie, w tym wykrywanie, charakteryzację i namierzanie zdolności kosmicznych przeciwnika.

  Ceremonia aktywacji 75th ISRS odbyła się 11 sierpnia na bazie Kosmicznych Sił Powietrznych Peterson w Kolorado. Podczas ceremonii, podpułkownik Travis Anderson otrzymał ceremonialną proporcję od podpułkownika Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych, Bretta Swigerta, co symbolizuje pierwsze przekazanie władzy od dowódcy delty do pierwszego dowódcy eskadry.

  Podpułkownik Anderson nazwał utworzenie jednostki monumentalnym momentem w historii Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych. Ujawnił, że pomysł na utworzenie tej jednostki powstał cztery lata temu i możliwe, że od dłuższego czasu był rozważany przez oficerów wywiadu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

  Wysłanie tej eskadry Sił Kosmicznych podkreśla skupienie się Ameryki na ochronie swoich interesów w przestrzeni kosmicznej. Wzrastające poleganie na satelitach w globalnej komunikacji i nawigacji sprawia, że ​​ochrona tych zasobów jest kluczowa dla utrzymania przewagi militarnych i bezpieczeństwa narodowego.