• pt.. wrz 22nd, 2023

  Uniwersytet w Arkansas organizuje demonstrację dronów

  Uniwersytet w Arkansas organizuje demonstrację dronów

  Uniwersytet w Fayetteville w stanie Arkansas niedawno zorganizował dzień demonstracyjny dronów, aby podkreślić rosnące wykorzystanie dronów w badaniach i edukacji. Podczas wydarzenia zaprezentowano różne zastosowania dronów w dziedzinach takich jak architektura, inżynieria, zarządzanie operacjami, zarządzanie łańcuchem dostaw i rolnictwo.

  Celem uniwersytetu jest zwiększenie dostępności dronów, prezentując ich możliwości studentom, wykładowcom oraz członkom społeczności biznesowej. Podczas demonstracji pokazano wykorzystanie dronów w celach rolniczych, takich jak monitorowanie upraw, przewidywanie plonów, wykrywanie chorób oraz opryskiwanie środkami ochrony roślin. Drony okazały się skuteczne przy dotarciu na strome zbocza i dezynfekcji sztucznych boisk.

  Joel M. Jones, prezes i główny pilot w Drone Crop Services, zaprezentował mniejszy dron, który może opryskać około 10 akrów na godzinę. Podkreślił potrzebę pilotów dronów w rolnictwie, szacując, że w kraju potrzebne jest 10 000 zdalnych pilotów.

  Uniwersytet podkreśla również rolę dronów w rozwoju siły roboczej i innowacji technologicznych. Drony były już wykorzystywane przez policję i departamenty transportu do rekonstrukcji wypadków i szybkiego usuwania innych przeszkód na miejscu zdarzenia. Ponadto, drony były wykorzystywane do inspekcji mostów, zbierania obrazów wnętrz restauracji oraz analizowania zdrowia trawników.

  Uniwersytet współpracuje z firmami takimi jak Walmart czy Ozark Electric, aby ułatwić dostawy i inspekcje infrastruktury przy użyciu dronów. Drony są postrzegane jako potężne narzędzie do zbierania danych w sposób kosztowo efektywny. Na przykład, jeden z asystentów profesorów uniwersytetu pracuje nad opracowaniem systemu monitorowania poziomu azotanów w uprawach przy użyciu niedrogich dronów. Rolnicy mogą szybko uzyskać istotne informacje, przelatując dronami nad swoimi polami.

  Uniwersytet w Arkansas dostrzega ważność włączenia szkolenia z dronów do edukacji, aby przygotować studentów do pracy. Studenci samodzielnie poszukują nowych możliwości i nawet zakładają własne firmy z wykorzystaniem dronów. Ogólnie uniwersytet uważa drony za postęp technologiczny, który może rewolucjonizować różne branże i spełnić oczekiwania rynku.