• śr.. paź 4th, 2023

  Rynek montażowych systemów fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Rynek montażowych systemów fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii

  W 2022 roku wartość rynku montażowych systemów fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii wyniosła 678,0 milionów dolarów. Prognozuje się, że od 2023 do 2033 roku rynek będzie rósł średnioroczną stopą wzrostu (CAGR) wynoszącą 8,4%, co spowoduje znaczny wzrost całkowitej wartości rynku do 1 643,8 milionów dolarów.

  Wśród różnych segmentów rynku obecnie dominują systemy fotowoltaiczne montowane na ziemi, które w 2023 roku przyczyniły się do ponad 40% udziału wartości rynku. Jednak prognozuje się, że systemy fotowoltaiczne montowane na dachach będą wyprzedzać inne rodzaje systemów pod względem sprzedaży.

  Wartość rynku w Wielkiej Brytanii podąża znacząco w górę, a system montażowy fotowoltaiczny montowany na ziemi ma szanse zdobyć około 59% udziału w rynku przez cały prognozowany okres. Kanał sprzedaży B2C ma szanse na znaczący udział, wynoszący ponad 37% rynku. Dodatkowo, segment mieszkaniowy ma potencjał wzrostu na poziomie 9,3% CAGR w ciągu najbliższej dekady.

  Wielka Brytania stała się bardzo obiecującym rynkiem dla producentów montażowych systemów fotowoltaicznych, dzięki coraz większemu przyjmowaniu źródeł energii odnawialnej i korzystnym inicjatywom rządowym. Rządowe programy, takie jak program Feed-In Tariff (FIT), znacząco przyczyniły się do tego pozytywnego impetu, oferując atrakcyjne zachęty finansowe do przyjęcia systemów odnawialnych źródeł energii.

  Association of Renewable Energy (REA) aktywnie promuje przyjęcie tych technologii w całej Wielkiej Brytanii, dalszy rozwój rynku montażowych systemów fotowoltaicznych. Oczekuje się, że kontynuacja innowacji w dziedzinie montażowych systemów fotowoltaicznych wprowadzi nowy impet na ścieżkę wzrostu rynku.

  Wiodący producenci i dostawcy na rynku obejmują takie firmy jak Unirac Inc., Schletter Inc., SunPower Corporation, Mounting Systems GmbH i Renusol GmbH. Te firmy oferują szeroki zakres systemów montażowych PV i nieustannie innowują swoje produkty, aby zachować konkurencyjność.

  Ogólnie rzecz biorąc, na rynku montażowych systemów fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii spodziewany jest dynamiczny wzrost w nadchodzących latach, napędzony rosnącym popytem, zachętami rządowymi i postępem technologicznym.