• niedz.. paź 1st, 2023

  Ukraina zakupuje 10 000 dronów samobójczych w ramach kampanii operacji jedności

  Ukraina zakupuje 10 000 dronów samobójczych w ramach kampanii operacji jedności

  Mykhailo Fedorov, Minister Transformacji Cyfrowej Ukrainy, ogłosił udaną kampanię zbierania funduszy na zakup 10 000 dronów samobójczych. Kampania udała się zgromadzić 235 milionów hrywien (6,3 miliona dolarów) w krótkim czasie.

  Inicjatywa o nazwie Operacja Jedności była wspólnym wysiłkiem rządu inicjatywy UNITED24, fundacji Come Back Alive oraz Monobanku. W zaledwie dwa i pół godziny udało się zgromadzić ponad 30 milionów hrywien (ok. 797 000 dolarów), a o godzinie 12:52 czasu kijowskiego suma wzrosła do 35 milionów hrywien (ok. 930 000 dolarów).

  Drony będzie można pozyskać z zagranicznych źródeł, natomiast wartość bojowych ładunków użytych przez te drony, wynoszących około 1,5 miliona dolarów, zostanie dodana na Ukrainie. Te drony samobójcze są niezwykle ważne dla operacji na pierwszej linii frontu i mają potencjał zmienić bieg wydarzeń na korzyść Ukrainy.

  W ramach wdzięczności za swoje wkłady w kampanię, uczestnicy mają możliwość otrzymania nagród, takich jak platynowa karta Monobanku, spotkanie z ambasadorami UNITED24 oraz militaria od Come Back Alive.

  Ta kampania zbierania funduszy stanowi istotną współpracę między UNITED24, Come Back Alive a Monobankiem, co dowodzi ich zaangażowania w wsparcie dla Ukrainy w trwającej wojnie.

  Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat wojny na Ukrainie, śledź na Twitterze Ukrainska Pravda lub rozważ wsparcie ich jako patron.