• pt.. wrz 22nd, 2023

  Escalacja napięć między Ukrainą i Rosją – Drony atakują Krym, pożar pod Moskwą

  Escalacja napięć między Ukrainą i Rosją – Drony atakują Krym, pożar pod Moskwą

  W ostatnich wydarzeniach Ukraina wysłała salwę dronów na Krym, co spowodowało eskalację napięć między Ukrainą i Rosją. Tymczasem we wczesnych godzinach czwartku wybuchł ogromny pożar na przedmieściach Moskwy, gdy dwa drony latające w pobliżu rosyjskiej stolicy zostały zestrzelone.
  Według burmistrza Moskwy, Sergeja Sobianina, jeden z dronów latał nad południowymi przedmieściami miasta w rejonie Domodiedowa. Wkrótce potem wybuchł pożar w warsztacie samochodowym, zajmującym powierzchnię 1000 metrów kwadratowych. Świadkowie donieśli, że pożar poprzedziły dwie eksplozje, które prawdopodobnie były wynikiem wybuchów butli gazowych.
  Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych oświadczyło, że pożar został opanowany i nie ma zgłoszonych ofiar. Rosja twierdzi, że dwa drony zostały skutecznie zniszczone przez ich systemy obrony powietrznej, nie powodując żadnych szkód ani ofiar.
  Incydent dodatkowo przyczynia się do już napiętej sytuacji między Ukrainą a Rosją. Obie te kraje od dłuższego czasu są zaangażowane w konflikt, w którym Ukraina oskarża Rosję o aneksję Krymu w 2014 roku i wspieranie separatystycznych ruchów na wschodzie Ukrainy. Użycie dronów w tym ostatnim incydencie oznacza eskalację wrogości między tymi dwoma państwami.
  W miarę rozwijania się sytuacji niepewne jest, jakie będą reakcje Ukrainy i Rosji na te wydarzenia. Społeczność międzynarodowa bacznie obserwuje trwający konflikt, mając nadzieję na pokojowe rozwiązanie napięcia między tymi sąsiednimi krajami.