• pt.. wrz 22nd, 2023

  Rewolucja elektryczna: Czy są alternatywne możliwości inwestycji?

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 19, 2023
  Rewolucja elektryczna: Czy są alternatywne możliwości inwestycji?

  Branża pojazdów elektrycznych (EV) jest obecnie atrakcyjna dla inwestorów, jednak rosnąca konkurencja stwarza ryzyko dla kapitału. Dlatego warto zainteresować się spółkami, które produkują podzespoły do czystszych pojazdów lub zajmują się kluczowymi surowcami, takimi jak miedź, nikiel i kobalt.

  CleanTech Lithium to firma, która zasługuje na uwagę inwestorów poszukujących możliwości inwestycji w branży EV. Spółka posiada kilka aktywów litowych w Chile, a ostatnie badania w kopalni Laguna Verde wykazują obiecujące wyniki. Szacuje się, że CleanTech ma potencjał wyprodukowania 40 000 ton litu na swoich zasobach w ciągu dziesięciu lat.

  Inną opcją wartą uwagi jest spółka Surface Transforms, która oferuje inwestycję w rynek samochodowy. Wzrost sprzedaży samochodów sportowych na całym świecie może przyczynić się do wzrostu przychodów tej spółki. Surface Transforms spodziewa się, że do przyszłego miesiąca linie produkcyjne będą obsługiwać sprzedaż o wartości 50 milionów funtów rocznie. Firma również planuje otworzenie nowej fabryki, co pozwoli zwiększyć sprzedaż do 150 milionów funtów do 2026 roku. Tarcze hamulcowe z węglowej ceramiki Surface Transforms mają przewagę nad tarczami żeliwnymi, takie jak mniejsze zużycie i waga oraz lepsze prowadzenie pojazdu. Dlatego cieszą się one dużym zainteresowaniem zaufanych producentów samochodów.

  Mimo, że prognozy dotyczące zysków w latach 2023-2024 mogą być rozczarowujące z powodu globalnego spowolnienia gospodarczego, Surface Transforms nadal jest warta uwagi dla inwestorów z długoterminową perspektywą. Starania firmy w celu zaspokojenia rosnącego popytu oraz opatentowane produkty sprawiają, że jest to atrakcyjna inwestycja w branży motoryzacyjnej.