• pt.. wrz 22nd, 2023

  Toronto Argonauts: Potęga obrony

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Toronto Argonauts: Potęga obrony

  Atak drużyny Toronto Argonauts był wyjątkowy w tym roku, ale ich obrona również robi coraz większe fale. Z 14 przechwytami, średnią 20,6 punktów na mecz i 24 sackami, obrona Argos udowadnia, że jest groźną siłą w CFL.

  Koordynator obrony Corey Mace przypisuje sukces zwiększoną prędkością zespołu. W okresie międzysezonowym Argos skupili się na poprawie szybkości, podpisując wolnych zawodników i wymieniając się na graczy takich jak Flo Orimolade, Thomas Costigan, Adarius Pickett i Jordan Williams. Mace uważa, że prędkość jest kluczem do sukcesu obrony i jest zadowolony z szybkich i utalentowanych graczy w zespole, włączając w to rezerwowych.

  Robbie Smith, środkowy napastnik, kluczowy członek zeszłorocznej drużyny, której udało się zdobyć Grey Cup, zauważył zmianę w obronnej taktyce pod wodzą Mace’a. Obrona częściej stawia na presję, używając tzw. zone blitz i wycofywania się, co pozwala środkowym napastnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności. Smith uważa, że tegoroczna obrona ma potencjał, by przewyższyć zeszłoroczny zespół mistrzowski, ale przyznaje, że tylko czas pokaże.

  Argos stają przed trudnym wyzwaniem w tym tygodniu przeciwko Ottawa Redblacks, którymi dowodzi rozgrywający Dustin Crum. Crum to rozgrywający z podwójnym zagrożeniem, który stanowi niebezpieczeństwo zarówno w grze podaniowej, jak i biegnąc z piłką, z średnią 8,5 jardu na noszenie. Środkowi napastnicy będą musieli znaleźć równowagę między wywieraniem presji na Crumie a powstrzymywaniem jego umiejętności ucieczki. Biegnący rozgrywający stanowią wyzwanie, ponieważ zazwyczaj prowadzi to do większej liczby sacków, ale także utrudnia obrońcom trzymanie się swojego planu ataku.

  Mace i Smith mają pewność, że ich obrona poradzi sobie z Crumem. Uznają jego zdolności do ucieczki, ale wierzą, że prędkość zespołu będzie wielkim wyrównywaczem szans. Celem jest trzymanie Cruma w kieszeni, utrzymywanie skoordynowanego planu ataku. Argos rozumieją, że muszą wywierać presję na Crumie, aby uniemożliwić mu zbyt dużo czasu na dokonywanie akcji.

  Choć ofensywa Argos otrzymała dużo uwagi w tym sezonie, jedno jest pewne – ich obrona to siła, z którą trzeba się liczyć. Dzięki swojej prędkości, talentowi i przemyślanym planom ataku, obrona Argos jest gotowa wpływać na wynik meczów i przynosić zespół pomyślność.