• czw.. wrz 21st, 2023

  Konkurencja na rynku telefonów z rozkładanym ekranem: Xiaomi Mix Fold 3

  Konkurencja na rynku telefonów z rozkładanym ekranem: Xiaomi Mix Fold 3

  Świat telefonów z rozkładanym ekranem szybko się rozwija, oferując użytkownikom różnorodne opcje do wyboru. Wśród konkurencji nowy model Mix Fold 3 od Xiaomi wyróżnia się jako godne uwagi urządzenie, choć obecnie dostępne tylko w Chinach. Pomimo problemów z importem i uruchomieniem aplikacji Google na nim, Mix Fold 3 daje nam wgląd w to, jak przyszłość telefonów z rozkładanym ekranem może wyglądać.

  Jedną z cech wyróżniających Mix Fold 3 jest jego smukły i elegancki design, z dobrze wykonanym mechanizmem zawiasu. Składanie i rozkładanie telefonu odbywa się płynnie, a zawias daje wrażenie wytrzymałości, pozwalając na ustawienie telefonu pod różnymi kątami. Ten projekt eliminuje uczucie trzymania dwóch telefonów razem i zapewnia spójne doświadczenie.

  Telefon posiada AMOLEDowy zewnętrzny ekran, który zajmuje prawie całą przednią stronę, oferując ostre i jasne obrazy. Po rozłożeniu, 8-calowy ekran OLED zmienia Mix Fold 3 w mały tablet. Chociaż gęstość pikseli nie jest idealnie dopasowana do zewnętrznego ekranu, wyświetlacz jest klarowny, płynny i ma częstotliwość odświeżania 120 Hz. Dodatkowo, obsługuje Dolby Vision i ma wysoką jasność szczytową dla HDR. Widoczny zagniatający się ślad po środku szybko staje się niezauważalny po załadowaniu aplikacji.

  Rozłożony Mix Fold 3 mierzy zaledwie 5,3 mm grubości, co czyni go jeszcze cieńszym niż konkurencyjne modele, takie jak Pixel Fold czy Galaxy Z Fold5. Ta cienkość dodaje uroku i tworzy bardziej tradycyjne doświadczenie telefonu, gdy jest zamknięty. Jednak warto zauważyć, że brak klasyfikacji IP budzi obawy co do jego odporności na płyny. Użytkownicy będą musieli zachować ostrożność i trzymać telefon z dala od potencjalnych uszkodzeń spowodowanych przez płyny.

  Xiaomi twierdzi, że zawias jest certyfikowany na 500 000 zgięć, co zapewnia jego trwałość. Niemniej jednak ważne jest, aby utrzymywać urządzenie w czystości, ponieważ kurz i sierść mogą gromadzić się wokół ramy wewnętrznego ekranu i potencjalnie wpływać na jego działanie. Kurz dostający się do mechanizmu zawiasowego jest jednym z głównych przyczyn uszkodzeń telefonów z rozkładanymi ekranami.

  Ogólnie Xiaomi Mix Fold 3 ustanawia wysokie standardy dla telefonów z rozkładanym ekranem dzięki imponującemu designowi, znakomitym wyświetlaczom, niezawodnemu mechanizmowi zawiasu i długiemu czasowi pracy baterii. Mimo że może wymagać pewnego wysiłku, aby go zdobyć poza Chinami, daje użytkownikom smak obiecującej przyszłości technologii telefonów z rozkładanymi ekranami.