• niedz.. paź 1st, 2023

  Wzrost liczby kradzieży sklepowych w Nowym Jorku

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Wzrost liczby kradzieży sklepowych w Nowym Jorku

  Rosnące stawki kradzieży w sklepach w Nowym Jorku stały się poważnym zmartwieniem dla sprzedawców, których straty w samym 2021 roku wyniosły oszałamiającą kwotę 100 miliardów dolarów. W odpowiedzi na ten trwający epidemię kradzieży, Departament Policji Nowego Jorku oraz właściciele sklepów sięgają po technologię w poszukiwaniu rozwiązań.
  Jedna z potencjalnych odpowiedzi tkwi w istniejącej sieci kamer monitoringu zamontowanych już w punktach sprzedaży detalicznej. Poprzez połączenie tych kamer z sztuczną inteligencją (AI), służby porządkowe oraz właściciele sklepów mogą szybko identyfikować i śledzić recydywistów. Według Szefa Strategii Kontroli Przestępczości, Michaela Lipetriego, 327 osoby recydywistów odpowiadały za ponad 30% zeszłorocznych 22 000 zatrzymań związanych z kradzieżą sklepową. Ogólnomiejska platforma AI może być szkolona, aby wykrywała te znane osoby przestępcze i natychmiast ostrzegała sklepy, gdy wchodzą na teren obiektu.
  Ponadto istnieją systemy AI, które mogą skanować ruchy dłoni klientów i identyfikować szybkie ruchy przypisane do kradzieży sklepowej. Te rozwiązania, które są już dostępne od kilku start-upów, mogą zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ostrzegając personel sklepu, gdy występuje podejrzane zachowanie.
  Należy zauważyć, że te systemy AI mogą być obsługiwane z zapewnieniem anonimizacji, co gwarantuje prywatność jednostek, jednocześnie dostarczając wartościowych informacji dla sprzedawców. Analizując wzorce zakupowe i wybory konsumentów, firmy uzyskują przydatne informacje służące zapobieganiu stratom, zarządzaniu stanem magazynowym oraz poprawie ogólnego doświadczenia zakupowego.
  Podczas gdy sprzedawcy internetowi mają dostęp do ogromnych ilości danych klientów, sklepy stacjonarne często tego atutu brakuje. Jednak wykorzystując AI i dane gromadzone z kamer monitoringu, sprzedawcy mogą gromadzić informacje w czasie rzeczywistym na temat zachowań konsumentów. Informacje te są bezcenne dla zrozumienia preferencji klientów i podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących oferty produktowej.
  Kamery wyposażone w technologię AI mogą odgrywać kluczową rolę w ożywieniu Nowego Jorku po pandemii COVID-19. Nie tylko pomagają w ujęciu przestępców i odstraszaniu kradzieży, ale również umożliwiają sprzedawcom lepsze dostosowanie się do potrzeb i pragnień klientów. Poprzez zmienienie sposobu postrzegania roli kamer i przyjęcie technologii AI, Nowy Jork może stać się bezpieczniejszym i bardziej pomyślnym miejscem zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla klientów.