• czw.. wrz 28th, 2023

  Korzyści nadzorowanego uczenia maszynowego w analizie sportowej AI

  Korzyści nadzorowanego uczenia maszynowego w analizie sportowej AI

  Sztuczna inteligencja (AI) stała się integralną częścią wielu branż, w tym analizy sportowej. Szczególnie nadzorowane uczenie maszynowe AI pojawiło się jako potężne narzędzie do poprawy wyników i uzyskiwania cennych informacji w świecie sportu. Dzięki wykorzystaniu ogromnych ilości danych i zaawansowanych algorytmów, nadzorowane uczenie maszynowe AI oferuje wiele korzyści, które mogą zrewolucjonizować sposób podejścia zawodników i drużyn do treningu oraz strategii gry.

  Jednym z głównych atutów nadzorowanego uczenia maszynowego AI w analizie sportowej jest jego zdolność do szybkiego i dokładnego przetwarzania oraz analizowania ogromnych ilości danych. Tradycyjnie trenerzy i analitycy spędzali godziny, przeglądając ręcznie materiały wideo, statystyki i inne istotne informacje, aby znaleźć wzory i trendy. Jednak dzięki nadzorowanemu uczeniu maszynowemu AI ten proces staje się znacznie bardziej wydajny. Algorytmy są w stanie przeszukiwać ogromne bazy danych z historią, statystykami graczy oraz nawet materiałami wideo z gier na żywo, aby zidentyfikować kluczowe wskaźniki wyników i obszary do poprawy.

  Ponadto, nadzorowane uczenie maszynowe AI może dostarczać cennych informacji, które mogą nie być od razu widoczne dla ludzkich analityków. Analizując dane z różnych źródeł, w tym systemów śledzenia graczy, urządzeń noszonych i nawet mediów społecznościowych, algorytmy AI mogą odkrywać ukryte wzorce i związki, które ludzie mogliby przeoczyć. Te informacje mogą pomóc trenerom i drużynom podejmować bardziej trafione decyzje dotyczące programów treningowych, strategii gry, a nawet selekcji graczy.

  Kolejnym znaczącym atutem nadzorowanego uczenia maszynowego AI w analizie sportowej jest jego zdolność do przewidywania wyników i dokonywania dokładnych prognoz. Analizując dane historyczne i uwzględniając różne czynniki, takie jak występy graczy, warunki atmosferyczne czy nawet zachowanie tłumu, algorytmy AI mogą generować prognozy dotyczące wyników gier z wysoką dokładnością. Te informacje mogą być nieocenione dla trenerów i drużyn, pozwalając im dostosować strategie i podejmować trafione decyzje na podstawie przewidywanych wyników.

  Ponadto, nadzorowane uczenie maszynowe AI może być również używane do poprawy indywidualnej wyników graczy. Analizując dane z urządzeń noszonych i systemów śledzenia, algorytmy AI mogą zidentyfikować obszary, w których gracze mogą poprawić swoje umiejętności, zmniejszyć ryzyko kontuzji i zoptymalizować rutyny treningowe. To spersonalizowane podejście do treningu może pomóc sportowcom osiągnąć pełen potencjał i maksymalizować wyniki na boisku.

  Oprócz korzyści dla sportowców i drużyn, nadzorowane uczenie maszynowe AI w analizie sportowej ma również znaczenie dla kibiców i widzów. Analizując dane z różnych źródeł, algorytmy AI mogą generować informacje i statystyki w czasie rzeczywistym, które wzbogacają doświadczenie oglądania. Na przykład algorytmy AI mogą śledzić ruchy graczy i generować mapy cieplne, które pokazują, które obszary boiska są najbardziej aktywne podczas gry. Te informacje mogą dostarczyć kibicom głębszego zrozumienia gry i zwiększyć ich ogólną przyjemność.

  Podsumowując, nadzorowane uczenie maszynowe rewolucjonizuje świat analizy sportowej i poprawy wyników. Jego zdolność do przetwarzania i analizowania ogromnych ilości danych szybko i dokładnie, odkrywania ukrytych wzorców i zależności, przewidywania wyników oraz poprawy indywidualnego wyniku graczy czyni go nieocenionym narzędziem dla trenerów, drużyn i sportowców. Ponadto, jego zdolność do generowania informacji i statystyk w czasie rzeczywistym wzbogaca doświadczenie oglądania dla fanów i widzów. W miarę postępu technologii AI można spodziewać się, że jej rola w analizie sportowej będzie tylko rosła, oferując jeszcze więcej korzyści i możliwości poprawy w świecie sportu.

  You missed

  Inżynierowie z Uniwersytetu w Zurychu opracowali system SI o nazwie Swift, który może pilotować drony zdolne do pokonywania ludzkich pilotów w wyścigach. Nauka hybrydowa wykorzystywana do szkolenia SI ma potencjalne zastosowanie w technologiach autonomicznych, takich jak samochody autonomiczne, roboty osobiste, a nawet samoloty autonomiczne. Osiągnięcie to stanowi pierwszy raz, kiedy robot zasilany SI pokonał ludzkiego mistrza w fizycznej dyscyplinie zaprojektowanej dla i przez ludzi. Zespół pracujący nad Swift wykorzystał głębokie wzmocnienie uczenia (DRL), aby zaprojektować SI. DRL to rodzaj uczenia maszynowego, które uczy SI, jak się zachowywać w określonych sytuacjach poprzez próby i błędy. SI uczy się z czasem, jak osiągnąć pożądany wynik poprzez nagrody. W przypadku wyścigów dronów, pożądanym wynikiem jest wygrana wyścigu. Nauka DRL odbywa się w symulacjach przy użyciu danych ze świata rzeczywistego, aby naśladować fizyczne środowiska. Swift jest w pełni autonomiczny, wyposażony w sensory pokładowe. Nie ma potrzeby instalowania zewnętrznych czujników w otoczeniu. Robot może po prostu być włączony i latać. W badaniach Swift rywalizował z trzema mistrzami wyścigów dronów i wygrał 15 z 25 wyścigów. Zarejestrował również najkrótszy czas na torze, pokonując najlepszego pilota o pół sekundy. Choć to osiągnięcie jest istotne, system Swift ma wciąż pewne ograniczenia. Błędy, takie jak uderzenie w barierę czy rozbicie się na ziemi, są trudniejsze do naprawienia przez SI w porównaniu do ludzkiego pilota. SI również boryka się z nieprzewidywalnymi zmianami w środowisku fizycznym, takimi jak warunki pogodowe. Niemniej jednak system Swift oferuje nowe i potencjalnie przełomowe podejście do robotyki autonomicznej. Ma zastosowanie w zadaniach, które wymagają, aby autonomiczny robot wykonał zadanie w odpowiednim czasie, takich jak inspekcja infrastruktury, zarządzanie magazynem i sytuacje poszukiwawczo-ratownicze. Podczas gdy drony zasilane SI przejmujące nasze drogi i niebo nadal mogą być odległą możliwością, system Swift otwiera nowe możliwości postępu w technologiach autonomicznych. Źródło: The Daily Beast