• czw.. wrz 28th, 2023

  Nowa seria iPhone 15: Dłuższy czas pracy baterii i lepsza wydajność

  Nowa seria iPhone 15: Dłuższy czas pracy baterii i lepsza wydajność

  iPhone przeszedł długą drogę pod względem czasu pracy baterii. Odeszły czasy, kiedy użytkownicy iPhone’ów byli uważani za „zależających przy gniazdku”. Wraz z wprowadzeniem serii iPhone 11, Apple wprowadziło baterie o większej pojemności, które wyprzedzały konkurencję w testach wytrzymałości baterii. I teraz, z serią iPhone 15, ten trend się utrzymuje.

  Według informacji z chińskiej bazy danych regulacyjnych, seria iPhone 15 jest wyposażona w baterie o pojemności od 3349mAh do 4,422mAh. Wersja iPhone 15 Pro Max zdobywa koronę za posiadanie największej baterii w historii tego urządzenia. Apple twierdzi, że iPhone 15 i iPhone 15 Plus mogą odtwarzać wideo odpowiednio przez 20 i 25 godzin. Modele Pro oferują jeszcze dłuższy czas pracy baterii. iPhone 15 Pro może odtwarzać wideo przez 23 godziny, podczas gdy iPhone 15 Pro Max może działać imponujące 29 godzin.

  Warto zauważyć, że te szacunki są podane przez Apple i oparte na ciągłym odtwarzaniu wideo. Rzeczywisty czas pracy baterii może się różnić w zależności od sposobu użytkowania i ustawień.

  Aby jak najlepiej wykorzystać te baterie, Apple zaleca korzystanie z ładowarki 20W. Seria iPhone 15 obsługuje również bezprzewodowe ładowanie MagSafe do 15W oraz bezprzewodowe ładowanie Qi do 7,5W. Daje to użytkownikom wiele opcji wygodnego i szybkiego ładowania.

  Oprócz poprawy baterii, oczekuje się, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą miały lepszy czas pracy baterii dzięki nowemu chipowi A17 Pro o strukturze 3nm. Wyprodukowany przez TSMC, ten chip posiada 19 miliardów tranzystorów, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu do poprzedniego chipu A16 Bionic. Więcej tranzystorów zazwyczaj oznacza lepszą wydajność i efektywność energetyczną.

  Przedsprzedaż nowej serii iPhone 15 rozpoczęła się już, a telefony zostaną oficjalnie wydane za tydzień. Miłośnicy Apple mogą oczekiwać imponującego czasu pracy baterii tych nowych urządzeń, co oznacza, że mogą przez cały dzień korzystać z telefonu bez ciągłego szukania gniazdka.

  Źródła: MySmartPrice (chińska baza danych regulacyjnych), Apple (szacowany czas pracy baterii)