• wt.. gru 5th, 2023

  Hisense A9: Innowacyjny telefon z systemem Android i wyświetlaczem E Ink

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 22, 2023
  Hisense A9: Innowacyjny telefon z systemem Android i wyświetlaczem E Ink

  Hisense A9 to wyjątkowy telefon z systemem Android, który oferuje użytkownikom 6,1-calowy wyświetlacz E Ink, zapewniając papierowe wrażenia podczas oglądania dzięki niskiemu zużyciu energii i wysokiemu kontrastowi. Wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 662, do 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, Hisense A9 to urządzenie zdolne do mostkowania różnicy między smartfonem a czytnikiem e-booków.

  Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech Hisense A9 jest możliwość odblokowania bootloadera, co pozwala użytkownikom na instalowanie alternatywnych wersji systemu Android lub nawet systemów operacyjnych opartych na Linuksie, takich jak postmarketOS. Jednak wymaga to od deweloperów dodania wsparcia dla sprzętu A9. Niestandardowe ROM-y i sklep Google Play mogą dalszo usprawnić interfejs użytkownika i rozszerzyć możliwości urządzenia, umożliwiając instalację aplikacji innych producentów.

  Wyświetlacze E Ink, w tym ten znaleziony w Hisense A9, mają swoje ograniczenia. Podczas oferowania unikalnych wrażeń wizualnych i efektywności energetycznej, wyświetlają mniejszą ilość kolorów oraz mają wolniejszą częstotliwość odświeżania w porównaniu do innych technologii wyświetlaczy. Sprawia to, że są mniej odpowiednie do płynnych animacji, odtwarzania wideo czy gier o dużym ruchu.

  Odblokowanie bootloadera Hisense A9 wymaga ostrożności i pracy. Członkowie forum Xda-developers udostępnili przewodniki krok po kroku, które pomagają użytkownikom w całym procesie. Wymaga to pobrania niestandardowej wersji fastboot, użycia serii poleceń do odblokowania bootloadera oraz wgrania niestandardowego oprogramowania na urządzenie. Zaleca się również posiadanie kabla EDL aby pomóc w przypadku błędów podczas procesu odblokowania lub rootowania.

  Chociaż Hisense A9 jest głównie sprzedawany w Chinach, można go kupić na platformie AliExpress za około 300 dolarów. Mimo że ma ograniczoną obsługę sieci 4G w Ameryce Północnej i brak obsługi 5G, nadal jest to przenośny czytnik e-booków z dodatkowymi funkcjami systemu Android i potencjałem do uruchomienia innych systemów operacyjnych w przyszłości.