• czw.. wrz 28th, 2023

  Rynek globalnego 5G Fixed Wireless Access (FWA) będzie rosnąć w okresie 2023-2030

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 20, 2023
  Rynek globalnego 5G Fixed Wireless Access (FWA) będzie rosnąć w okresie 2023-2030

  Rynek globalnego 5G Fixed Wireless Access (FWA) prognozowany jest na wyraźny wzrost między 2023 a 2030 rokiem, przy obecnie nadzwyczajnym wzroście w 2022 roku. Ten wzrost można przypisać strategiom przyjętym przez kluczowych graczy w branży. Według raportu 360 Research Reports, wartość rynku 5G Fixed Wireless Access (FWA) wyniosła 2853,98 milionów dolarów w 2022 roku i szacuje się, że osiągnie 177243,5 milionów dolarów do 2028 roku, przy średniorocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 99,0%.

  Raport dostarcza kompleksowej analizy rynku, w tym analizę wprowadzenia na rynek, segmentację, trendy, możliwości i wyzwania. Zawiera również szczegółową analizę każdego segmentu, takiego jak typy, zastosowania, gracze, regiony i kraje. Wzrastające zapotrzebowanie na 5G Fixed Wireless Access (FWA) w sektorach mieszkaniowym, handlowym, przemysłowym i rządowym jest jednym z kluczowych czynników napędzających wzrost rynku.

  Rynek podzielony jest na dwa typy produktów: jednostki dostępowe oraz usługi urządzeń klienta (CPE). Wiodące regiony na rynku 5G Fixed Wireless Access (FWA) to Ameryka Północna, Europa, Azja-Pacyfik, Ameryka Południowa oraz Bliski Wschód i Afryka.

  Pandemia COVID-19 miała znaczący wpływ na rynek, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Raport analizuje efekt pandemii na rynek 5G Fixed Wireless Access (FWA) zarówno z perspektywy globalnej, jak i regionalnej. Ocenia również rozmiar rynku, trendy i wzrost przed i po pandemii.

  Wiodący gracze takiej branży jak Cohere Technologies, Cisco, Hrvatski Telekom, AT&T Inc., Qualcomm Technologies, Ericsson, Huawei, Nokia, Samsung i Verizon Communications Inc. wdrażają strategiczne rozwiązania mające na celu długoterminowy wzrost rynku. Raport podkreśla również najnowsze trendy w branży, które mogą być wykorzystane do generowania dodatkowych źródeł przychodów.

  Podsumowując, globalny rynek 5G Fixed Wireless Access (FWA) oferuje ekscytujące możliwości wzrostu i innowacji. Wraz ze wzrastającym zapotrzebowaniem na 5G w różnych sektorach, ten rynek jest oczekiwany na dalszą ekspansję. Firmy działające w tej branży powinny być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwojem, aby pozostać konkurencyjnymi i skorzystać z pojawiających się możliwości.