• pt.. wrz 22nd, 2023

  Lato było intensywne w rajdowaniu z kilkoma możliwościami nawiązania kontaktu z mieszkańcami, turystami i firmami.

  Lato było intensywne w rajdowaniu z kilkoma możliwościami nawiązania kontaktu z mieszkańcami, turystami i firmami.

  Ważnym zmartwieniem, które nadal jest wyrażane przez mieszkańców, jest dostępność. Albercijczycy ponownie wybrali Konserwatywny Rząd Zjednoczonych z oczekiwaniem, że priorytetem będzie dostępność dla rodzin i firm. Jednym z kluczowych problemów było przeciwstawienie się planowi Justina Trudeau osiągnięcia sieci zrównoważonej pod względem energetycznym net-zero do 2035 roku, co może kosztować Kanadyjczyków nawet 1,7 biliona dolarów.

  Zaproponowane przez Trudeau przepisy dotyczące sieci energetycznej net-zero do 2035 roku zostały uznane za niekonstytucyjne, nieodpowiedzialne i nierealistyczne. Nie korespondują one z własnym planem Alberta, który zakłada osiągnięcie zrównoważonej pod względem węglowym sieci elektroenergetycznej do 2050 roku. Wielu obywateli, w tym seniorów, rodziny, właścicieli małych firm, rolników i hodowców, obawia się potencjalnego wpływu na ich rachunki za energię.

  Wprowadzenie tych przepisów znacznie zwiększyłoby koszt energii dla wszystkich mieszkańców Alberta i utrudniłoby inwestycje w nową generację gazu ziemnego. Jednak generowanie energii elektrycznej podlega odpowiedzialności prowincji, a rząd Zjednoczonych Konserwatystów jest zdeterminowany, aby walczyć przeciwko tym zaproponowanym przepisom. Jasno stwierdzili, że przepisy nie będą wdrażane w Albercie.

  Walka przeciwko przepisom dotyczącym sieci energetycznej net-zero Trudeaue’a nie dotyczy tylko Alberta. Inne prowincje i politycy w całym kraju również krytykują ten plan, wskazując na przekroczenie kompetencji konstytucyjnych.

  Podczas gdy te przepisy mają formę projektową, Alberta jest gotowa prowadzić dyskusje z rządem federalnym w celu dostosowania działań Ottawy do planu Alberta dotyczącego redukcji emisji i rozwoju energetycznego.

  W Albertie istnieje silne przekonanie o odpowiedzialnym zarządzaniu środowiskiem. Obywatele i firmy zdają sobie sprawę z znaczenia osiągnięcia niezawodnej i dostępnej sieci elektroenergetycznej zrównoważonej pod względem węglowym do 2050 roku. Jednak rozważają również skokowe koszty energii i hamowanie sektora energetycznego, które mogą wyrządzić natychmiastową szkodę.

  Będą kontynuowane wysiłki mające na celu ochronę konstytucyjnych praw Alberta, ochronę rodzin i firm przed nadmiernymi kosztami energii oraz promowanie odpowiedzialnych polityk środowiskowych.