• śr.. paź 4th, 2023

  Wpływ rolnictwa zwierzęcego na środowisko naturalne

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Wpływ rolnictwa zwierzęcego na środowisko naturalne

  W ostatnich latach coraz bardziej uświadamiamy sobie znaczący wpływ paliw kopalnych na naszą planetę. Jednak, istotne znaczenie naszego systemu żywnościowego jako źródła destrukcji środowiska jest często pomijane w dyskusjach i debatach dotyczących ochrony środowiska.

  W szczególności, rolnictwo zwierzęce stanowi istotny czynnik wpływający na szkody wyrządzane naszej planecie. Eksperci, tak jak George Monbiot, podkreślają, że może być ono równie szkodliwe, jeśli nie bardziej, niż korzystanie z paliw kopalnych. Pomimo tego, rozmowy na temat ochrony środowiska mają tendencję do pomijania lub ignorowania ogromnych kosztów związanych z produktami pochodzenia zwierzęcego.

  Badania wykazały, że nawet gdybyśmy całkowicie zrezygnowali z użycia paliw kopalnych, temperatura na naszej planecie nadal przekroczyłaby wzrost o 1,5°C, jak określono w Porozumieniu Paryskim w sprawie zmian klimatu. Głównym winowajcą tego nadmiernego wzrostu jest sam nasz system żywnościowy. Raport opublikowany w marcu 2023 roku wykazał, że żywność bogata w metan, tak jak mięso, nabiał i ryż, odpowiada głównie za ten wpływ na środowisko.

  Klaus Mitchell, założyciel Plant Based News, niedawno poruszał kwestię wpływu rolnictwa zwierzęcego na środowisko w trakcie przemówienia na Uniwersytecie Central Saint Martins w Londynie. W swoim wystąpieniu Mitchell omówił znaczące konsekwencje rolnictwa zwierzęcego dla planety.

  Niezwykle istotne jest zrozumienie i rozwiązanie problemu wpływu rolnictwa zwierzęcego na środowisko, aby skutecznie łagodzić skutki zmian klimatu. Przez przechodzenie na bardziej zrównoważone i roślinne wybory żywnościowe, możemy odegrać znaczącą rolę w ochronie przyszłości naszej planety.

  Aby uzyskać więcej informacji na ten temat i inne związane z roślinnym stylem życia, zapraszamy do odwiedzenia kanału Plant Based News na YouTube.