• pt.. wrz 22nd, 2023

  Rozszerzona funkcja trybu portretowego i trybu nocnego na nowym iPhone 15

  Rozszerzona funkcja trybu portretowego i trybu nocnego na nowym iPhone 15

  Apple wprowadziło znaczące ulepszenia do popularnej funkcji trybu portretowego na nowym iPhone 15, co podnosi fotografię smartfonową na wyższy poziom. Dzięki mocy uczenia maszynowego, nowo zaprojektowany tryb portretowy potrafi wykrywać i priorytetyzować obiekty na kadrowanym zdjęciu. Ta funkcja automatycznie przełącza się na tryb portretowy, gdy zostaje zidentyfikowana osoba lub zwierzę, pozwalając użytkownikom robić oszałamiające zdjęcia z głębią i rozmytym tłem.

  Jednym z ważnych ulepszeń trybu portretowego na iPhone 15 jest możliwość przełączania ostrości po zrobieniu zdjęcia. Oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo wybrać główny obiekt, czy to osoba czy zwierzę, nawet po zrobieniu zdjęcia. To usprawnienie zapewnia większą elastyczność i kontrolę nad kompozycją obrazu.

  Funkcja Trybu Nocnego, inna istniejąca już opcja na iPhone’ach, również otrzymała ulepszenia na iPhone 15. Podczas gdy szczegółowe informacje na temat tych usprawnień pozostają nieujawnione, użytkownicy mogą oczekiwać lepszej wydajności i bardziej imponujących rezultatów przy korzystaniu z Trybu Nocnego w warunkach słabego oświetlenia.

  Apple dokonało również ulepszeń w sprzęcie aparatu iPhone’a 15. Posiada on obiektyw o przysłonie f/1.6, opcję teleobiektywu x2 oraz możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości 24 megapikseli, co certyfikuje zaangażowanie Apple w dostarczanie użytkownikom najwyższej klasy technologii aparatów do robienia wyjątkowych zdjęć i filmów.

  Podsumowując, ulepszone funkcje trybu portretowego i trybu nocnego na iPhone 15 z pewnością imponują zarówno entuzjastom fotografii, jak i casualowym użytkownikom. Dzięki możliwości wykrywania obiektów, dostosowania ostrości po zrobieniu zdjęcia i robienia oszałamiających fotografii nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, iPhone 15 zmienia raz jeszcze zasady fotografii smartfonowej.

  Źródła: – [artykuł źródłowy]