• czw.. wrz 28th, 2023

  Acer XV242F: Monitor o imponującej częstotliwości odświeżania

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  Acer XV242F: Monitor o imponującej częstotliwości odświeżania

  Monitor Acer XV242F zwrócił uwagę społeczności graczy dzięki imponującej częstotliwości odświeżania wynoszącej 540 Hz. Chociaż Asus również pracuje nad monitorem o częstotliwości 540 Hz, Acer wyprzedził konkurencję, wprowadzając swoją własną wersję na chińskie platformy e-commerce.

  Acer XV242F posiada matrycę TN o przekątnej 24,1 cala i rozdzielczości 1080p. Mimo że nie jest to najwyższa rozdzielczość, ten monitor skierowany jest do graczy, którzy stawiają na szybkość i niskie opóźnienia klatki nad wysoką rozdzielczość. Dzięki wyjątkowo szybkiemu czasowi reakcji 1 ms GtG (gray to gray) i potencjalnie jeszcze szybszemu czasowi 0,1 ms, gracze mogą cieszyć się płynną i responsywną rozgrywką.

  Jeśli chodzi o jakość obrazu, Acer XV242F posiada jasny ekran o jasności 400 nitów i pokrywa 99% palety barw sRGB. Zapewnia to żywe i dokładne kolory, gwarantując immersyjne doświadczenie zarówno podczas gry, jak i oglądania multimediów. Monitor wyposażony jest również w interfejsy DP 1.4 i HDMI 2.0, co zapewnia szerokie możliwości podłączania różnych urządzeń.

  Jedną z godnych uwagi cech Acer XV242F jest zastosowanie technologii Nvidia G-Sync. Ta technologia wyświetlania pomaga eliminować rozrywanie ekranu, zacinki i fluktuacje obrazu, szczególnie podczas szybko płynących gier lub filmów. Zapewnia to płynne i immersyjne wrażenia podczas rozgrywki.

  Obecnie monitor Acer XV242F jest dostępny tylko w Chinach, w cenie 4 999 juanów (686 dolarów). Niemniej jednak, nie ma informacji na temat daty wprowadzenia go na rynek globalny. Oczekuje się, że przewidywana cena Asus ROG PG248QP wyniesie około 899 dolarów.

  Podsumowując, monitor Acer XV242F to doskonały wybór dla graczy poszukujących wysokiej częstotliwości odświeżania i niskich opóźnień klatki. Dzięki imponującej częstotliwości odświeżania 540 Hz, szybkiemu czasowi reakcji i technologii Nvidia G-Sync, ten monitor oferuje immersyjne i płynne doświadczenia w grach.

  Źródło: Artykuł źródłowy