• czw.. wrz 28th, 2023

  Szansa dla zapomnianego BMW M3 CSL z 2004 roku

  Szansa dla zapomnianego BMW M3 CSL z 2004 roku

  W długo nieużywanym i porzuconym BMW M3 CSL z 2004 roku wreszcie zarejestrowano ruch. Nadal nie jest jasne, dokąd zmierza samochód, ale to wydarzenie daje nadzieję na jego przyszłość.

  Historia tego unikalnego M3 CSL rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy został zakupiony przez zamożną osobę w Wielkiej Brytanii. Jednak z powodu częstych wyjazdów właściciela za granicę, samochód miał niewiele okazji do jazdy i w końcu został zapomniany. Pozostawione w zapomnieniu, popadł w ruinę na parkingu w Londynie, powoli niszczejąc przez lata.

  Niedawne doniesienia wskazywały, że samochód zniknął z miejsca postoju. Zamieszczone na Instagramie zdjęcia potwierdziły to, pokazując, jak CSL jest załadowane na przyczepę i odholowane przez Range Rovera. Mimo gęstej warstwy kurzu i widocznych uszkodzeń, nie można było pomylić tego z porzuconym BMW.

  Kursują pogłoski, że samochód został sprzedany i przeszedł proces restauracji, aby przywrócić mu dawny blask. Jednak te doniesienia nie zostały potwierdzone, co pozostawia otwartą możliwość, że wciąż pozostaje w rękach pierwotnego właściciela. Przeniesienie samochodu w inne miejsce mogłoby służyć jako środek bezpieczeństwa, odstraszający potencjalnych złodziei, ponieważ cenne części CSL są bardzo poszukiwane.

  Bez względu na przyszłość, uwaga, jaką przyciągnął BMW M3 CSL, świadczy o jego znaczeniu. Ten rzadki i lekki samochód jest cennym przedmiotem dla miłośników motoryzacji, a zobaczenie go znów w ruchu jest powodem do świętowania. Bez względu na to, czy będzie poddany renowacji w warsztacie czy pozostanie u obecnego właściciela, miejmy nadzieję, że to BMW znów odczuje wiatr we włosach.

  Źródła: The Drive
  Definicje:
  1. BMW M3 CSL – Limitowana wersja BMW M3, znana z lekkiej konstrukcji i zwiększonej wydajności.
  2. Restauracja – Proces przywrócenia starego lub uszkodzonego pojazdu do jego pierwotnego stanu.
  3. Globtroter – Osoba podróżująca intensywnie po całym świecie.