• pt.. wrz 22nd, 2023

  Tesla planuje inwestować w produkcję materiałów do baterii w Indonezji

  Tesla planuje inwestować w produkcję materiałów do baterii w Indonezji

  Indonezja ogłosiła w poniedziałek, że amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla zamierza zainwestować w produkcję materiałów do baterii w tym kraju. Indonezja od dłuższego czasu stara się przyciągnąć inwestycje Tesli, licząc na wykorzystanie swoich obfitych zasobów niklu, które mogą być wykorzystywane w bateriach do pojazdów elektrycznych (EV).

  Minister Luhut Pandjaitan ujawnił w poście na Instagramie, że przewodniczył indonezyjskiej delegacji, która spotkała się z CEO Tesli, Elonem Musk, podczas niedawnej wizyty w San Francisco. Musk poinformował ich o planach inwestycyjnych, mówiąc, że Tesla zamierza zainwestować w produkcję materiałów do baterii litowych. Ważne jest jednak zauważenie, że Tesla obecnie nie rozważa zakładania fabryki samochodów w Indonezji.

  Według Luhuta, inwestycja ta ma być znacząca. Musk planuje odwiedzić Indonezję pod koniec września lub w październiku tego roku, aby przedstawić dalsze szczegóły. Dodatkowo, Musk planuje zapewnić łączność internetową w odległych obszarach Indonezji za pomocą usługi komunikacji satelitarnej Starlink, należącej do Tesli.

  Na początku września Indonezja wydłużyła okres kwalifikacyjny dla zachęt do produkcji samochodów elektrycznych przez kolejne dwa lata. Ten krok jest częścią wysiłków kraju mających na celu przyciągnięcie większych inwestycji, konkurującego z Tajlandią i Indiami o ustanowienie silnego przemysłu EV jako alternatywy dla Chin, największego producenta na świecie.

  Prezydent Indonezji, Joko Widodo, w lutym wyraził swoje przekonanie, że Tesla zainwestuje w tym kraju. Jednak pomimo oczekiwań, firma samochodowa nie ogłosiła jeszcze żadnego oficjalnego zamierzenia, co budzi pewne wątpliwości.