• pt.. wrz 22nd, 2023

  Tesla zatrudnia nowych prawników w celu wzmocnienia zespołu prawno-księgowego

  Tesla zatrudnia nowych prawników w celu wzmocnienia zespołu prawno-księgowego

  Tesla Inc. zatrudnia nowych prawników w celu wzmocnienia swojego zespołu prawnego po niedawnej nominacji nowego głównego prawnika. W ciągu ostatnich tygodni ta firma zajmująca się samochodami elektrycznymi, której przewodzi Elon Musk, zatrudniła kilku prawników, którzy zajmują się różnymi kwestiami prawno-księgowymi, w tym zatrudnieniem, energetyką, ochroną środowiska i sporami prawnymi.

  Christopher Dawood, wcześniej pracujący w firmie Jackson Lewis w Sacramento, dołączył do Tesli jako starszy prawnik ds. sporów związanych z zatrudnieniem. Dawood ma doświadczenie w prawie pracy i sporach związanych z zatrudnieniem i przyczyni swoją wiedzą ekspercką do rozwiązania trwających kwestii związanych z zatrudnieniem w firmie Tesla.

  Joseph Frost, wcześniej pełniący funkcję głównego prawnika i dyrektora zarządzającego w Arb Energy LLC, dołączył również do zespołu Tesli jako dyrektor ds. produktów energetycznych. Ta rola została utworzona wcześniej w tym roku w celu wsparcia globalnego biznesu energetycznego Tesli. Doświadczenie Frosta w sektorze energetycznym będzie wartościowe przy zabezpieczaniu dostaw litu dla baterii samochodów elektrycznych Tesli.

  Tesla aktywnie poszukuje nowych prawników do swojego zespołu wewnętrznego. Brandon Ehrhart, który został zatrudniony jako lider jednostki prawnej Tesli w styczniu, wykorzystuje media społecznościowe do rekrutowania „hardcorowych” prawników sporowych. Celem jest wewnętrzne stworzenie silnego zespołu prawników ds. sporów, aby skutecznie radzić sobie z wyzwaniami prawno-księgowymi.

  Oprócz nowych zatrudnień Tesla dokonała również zmian w swoim zespole ds. sporów prawnych. Franklin Brannen Jr. został mianowany radcą generalnym ds. sporów, przywożąc swoje doświadczenie z dziedziny baterii litowo-jonowych. Krista Carter, weteran prawników zajmujących się prawem własności intelektualnej, dołączyła do Tesli jako radca kierujący sporami dotyczącymi praw własności intelektualnej.

  Rozszerzenie zespołu prawnego Tesli odzwierciedla zaangażowanie firmy w rozwiązywanie trwających wyzwań prawno-księgowych w różnych obszarach. W miarę jak Tesla nadal rośnie, ważne jest, aby firma posiadała silny zespół prawników, który może skutecznie radzić sobie z tymi kwestiami.

  Obecnie firma posiada wiele wolnych miejsc pracy w dziale prawnym i spraw publicznych w Austin, Fremont i Waszyngtonie, co świadczy o jej ciągłym zapotrzebowaniu na wiedzę ekspercką w dziedzinie prawa.