• pt.. wrz 22nd, 2023

  Tesla podwaja zniżki na swoje luksusowe modele w Chinach

  Tesla podwaja zniżki na swoje luksusowe modele w Chinach

  Tesla intensyfikuje swoje działania w wojnie cenowej na rynku samochodów elektrycznych (EV) poprzez niemal podwojenie zniżek na swoje modele luksusowe, Model S i Model X, w Chinach. Klienci w Chinach mogą teraz korzystać z zniżek w wysokości od 54 000 RMB do 70 000 RMB przy zakupie samochodów Model S i Model X z dostępnych zapasów. To następuje po tym, jak Tesla rozpoczęła oferowanie zniżek w Chinach od 1 lipca, z zniżkami w wysokości od 35 000 RMB do 45 000 RMB. Tesla wcześniej zatrzymała import swoich modeli luksusowych do Chin, ale wznowiła sprzedaż wcześniej w tym roku.

  Dodatkowo, Tesla planuje wydać zaktualizowany Model 3, o kodowej nazwie Highland, w Chinach w ciągu najbliższego miesiąca. Niektóre sklepy w Chinach już rozpoczęły przyjmowanie rezerwacji na ten nowy model.

  W odpowiedzi na te wydarzenia, wstępne notowania akcji Tesli spadły o 2,1% w środę, po spadku o 2,8% we wtorek. Ogólnie rzecz biorąc, akcje Tesli spadły o około 13% w sierpniu.

  Ten ruch Tesli jest częścią serii dostosowań cen i zniżek, które firma wprowadziła niedawno. Poprzez obniżanie cen i oferowanie zachęt, Tesla wywiera presję na swoje marże zysku, angażując się w wojnę cenową na rynku EV. W drugim kwartale tego roku Tesla zgłosiła spadek łącznych marż brutto i marż brutto związanych z samochodami, co jest poniżej celu wyznaczonego przez firmę.

  Mimo obaw dotyczących spadających marż brutto, wyniki finansowe Tesli w drugim kwartale, które przewyższyły prognozy, nie zdołały przezwyciężyć tych obaw. W rezultacie akcje Tesli spadają od publikacji raportu finansowego 19 lipca.

  Tymczasem ARK Investment Management Cathie Wood sprzedał akcje Tesli w ostatnich sesjach giełdowych, łącznie sprzedając 119 030 akcji. Jest to kontynuacja publikacji informacji przez Appaloosa Management Davida Teppera, że sprzedał swoje akcje Tesli w drugim kwartale.

  Ogólnie rzecz biorąc, Tesla zajmuje czwarte miejsce w grupie producentów samochodów, z oceną kompozytową wynoszącą 95, oceną siły względnej na poziomie 88 oraz oceną EPS na poziomie 94.