• pt.. wrz 22nd, 2023

  SUGARFAGELAND W PROJEKCIE OPARTEGO NA DRONACH ROZPYLANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN I NAWOZÓW

  SUGARFAGELAND W PROJEKCIE OPARTEGO NA DRONACH ROZPYLANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN I NAWOZÓW

  Administracja trzciny cukrowej w Uttar Pradesh współpracuje z Indian Farmers Fertilizer Cooperative Limited (IFFCO), aby wdrożyć system oprysku pestycydów i nawozów oparty na dronach. Inicjatywa ta ma na celu poprawę ochrony i wydajności upraw trzciny cukrowej.

  W pierwszej fazie 21 na 45 dystryktów produkujących trzcinę cukrową zostanie wybranych do wdrożenia systemu oprysku dronami. Aby zapewnić skuteczne działanie, dział lotniczy stanu przeszkoli 2200 nadzorców ds. trzciny cukrowej w zakresie korzystania z dronów. Po przeszkoleniu rady ds. rozwoju trzciny cukrowej otrzymają drony. Współpracy z lokalnymi cukrowniami zapewnione będzie również wsparcie techniczne.

  Struktura kosztów dla oprysków musi zostać jeszcze sfinalizowana, z uwzględnieniem dotacji i ulg w płatnościach dla drobnych rolników – powiedział VB Singh, dodatkowy komisarz trzciny. Dr KP Pandey z Uttar Pradesh Council of Sugarcane Research podkreślił, że plan ma potencjał do kontrolowania transmisji chorób i zwiększania wydajności nawet o 20%. Zwrócił uwagę, że system oparty na dronach skutecznie zwalcza bakteryjne, wirusowe i grzybowe choroby przenoszone powietrzem, które mogą rozprzestrzeniać się z pola na pole.

  Oczekuje się, że innowacyjne podejście do oprysku szkodników i nawożenia w uprawie trzciny cukrowej przyniesie wiele korzyści. Wykorzystując drony, administracja trzciny cukrowej będzie mogła objąć dużą powierzchnię i jednocześnie zwalczać choroby. Ponadto, system ten zmniejszy ekspozycję ludzi na pestycydy i zmniejszy koszty pracy. Dzięki współpracy między administracją trzciny cukrowej a IFFCO, ta inicjatywa stanowi istotny krok w kierunku optymalizacji praktyk uprawy trzciny cukrowej w Uttar Pradesh.

  Źródła:
  – Uttar Pradesh’s sugarcane administration to use drones for spraying pesticides, fertilisers (źródło artykułu)
  – Rozpoczęcie inspekcji dronów za tydzień
  – Wszystkie dystrykty otrzymają drony z kamerami AI