• pt.. wrz 22nd, 2023

  SpaceX przekłada start misji Falcon 9 Starlink

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  SpaceX przekłada start misji Falcon 9 Starlink

  SpaceX ogłosiło przekładkę misji Falcon 9 Starlink na Cape Canaveral Space Force Station. Start, który pierwotnie miał się odbyć w środowy wieczór, został przełożony na okno czasowe pomiędzy 25 sierpnia o godzinie 21:13 a 23:30 EDT. Dokładny powód tej zmiany nie został podany przez SpaceX.

  W międzyczasie, trwają przygotowania na Kennedy Space Center do misji Crew-7 NASA, która ma wystartować tego samego dnia o godzinie 3:49 EDT. Misję tę przeprowadzi statek kosmiczny SpaceX Crew Dragon oraz Falcon 9.

  W tym tygodniu, we wtorek, SpaceX pomyślnie wystrzeliło 21 satelitów Starlink z Vandenberg Space Force Base w Kalifornii. Ten start podnosi liczbę satelitów Starlink obecnych na orbicie do znaczącej ilości.

  Przekładka startu Falcon 9 na Cape Canaveral była początkowo zaplanowana na środę, 23 sierpnia. Jednak teraz start został przełożony na piątek, 25 sierpnia. Jeśli nowy termin zostanie utrzymany, będzie to 43. start na Space Coast na Florydzie w tym roku.

  Okno startowe dla misji Falcon 9 Starlink będzie otwarte od godziny 20:47 do 00:46 EDT. Space Force przewiduje korzystne warunki pogodowe z 75% szansą na „go”.