• pt.. wrz 22nd, 2023

  Sony PS Remote Play teraz zgodny z Google Chromecast

  Sony PS Remote Play teraz zgodny z Google Chromecast

  Sony ogłosiło, że jego aplikacja PS Remote Play, która umożliwia strumieniowanie i granie w gry PlayStation 5 (PS5) oraz PlayStation 4 (PS4) na różnych urządzeniach w domu, jest teraz kompatybilna z Google Chromecast. Ta nowa funkcjonalność daje graczom kolejną opcję do cieszenia się grami PlayStation w różnych pomieszczeniach domu.

  Podłączenie PS5 do routera za pomocą kabla Ethernet zapewnia dobrą wydajność aplikacji, ale korzystanie z połączenia Wi-Fi może prowadzić do opóźnienia dźwięku, opóźnienia w reakcji na naciśnięcie przycisku oraz problemów z płynnością obrazu. Aby rozwiązać te problemy i cieszyć się płynnym gameplayem, zaleca się korzystanie z połączenia kablowego.

  Dzięki aplikacji PS Remote Play na Chromecast, gracze mogą transmitować gry z PS5 lub PS4 i korzystać z kontrolera dołączonego do konsoli. Kontroler bezprzewodowy łączy się z Chromecast za pomocą technologii Bluetooth. Możliwe jest również włączenie trybu HDR oraz wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu.

  Aplikacja umożliwia zdalne włączanie PS5 przez zalogowanie się do konta PlayStation Network (PSN) użytkownika. Dodatkowo, zapewnia wygodne menu do rozłączania się z gry i wstrzymywania działania PS5.

  Należy jednak zaznaczyć, że korzystanie z kontrolek DualSense i DualShock od Sony na Chromecast jest ograniczone. Te kontrolery nie oferują pełnej funkcjonalności w aplikacji PS Remote Play, co oznacza, że wibracja, adaptacyjne spusty i mikrofony nie będą działać.

  Mimo tych ograniczeń i potencjalnych problemów z opóźnieniem, dodanie PS Remote Play do Google Chromecast rozszerza możliwości graczy PlayStation, dając im możliwość korzystania z ulubionych gier w różnych miejscach w domu.