• pt.. wrz 22nd, 2023

  Sony prezentuje kamerę ILX-LR1 do użytku przemysłowego

  Sony prezentuje kamerę ILX-LR1 do użytku przemysłowego

  Sony zaprezentowało kamerę ILX-LR1 – ultralekką i wymienną kamerę profesjonalną, przeznaczoną specjalnie do zastosowań przemysłowych. Kamera wyposażona jest w matrycę obrazową o rozdzielczości 61 megapikseli w formacie pełnoklatkowym, co czyni ją idealną do różnych zastosowań, takich jak inspekcja, badania, pomiar i mapowanie za pomocą dronów. Należy zaznaczyć, że ILX-LR1 nie jest kompatybilny z dronem Sony, Airpeak S1.

  ILX-LR1 łączy zaufane dziedzictwo i doświadczenie Sony w dziedzinie obrazowania z korzyściami płynącymi z systemu wymiennej soczewki E-mount i Sony Camera Remote SDK, tworząc wszechstronny ekosystem zoptymalizowany do fotografii w warunkach przemysłowych. Kompaktowa kamera jest kompatybilna z szeroką gamą soczewek E-mount, co daje użytkownikom elastyczność w wyborze odpowiedniej soczewki do konkretnych projektów.

  Waga zaledwie 0,53 funta (240 gramów) sprawia, że ​​ILX-LR1 jest znacznie lżejszy od innych kamer pełnoklatkowych o rozdzielczości 61 megapikseli od Sony. Jego wymiary wynoszą około 3,94 x 2,91 x 1,67 cala (100 x 74 x 42 milimetry), co czyni go wyjątkowo kompaktowym. Należy jednak zauważyć, że kamera nie zawiera monitora, wizjera ani baterii. Została zaprojektowana tylko z niezbędnymi podzespołami do zastosowań przemysłowych.

  Mimo swojego kompaktowego designu, ILX-LR1 posiada niezbędne porty, takie jak USB-C i microHDMI, a także slot na kartę pamięci. Kamera jest również wyposażona w fizyczne przyciski i elementy sterujące dla wygodnego użytkowania.

  ILX-LR1 jest zoptymalizowany do przemysłowych procesów pracy, gdy jest używany w połączeniu z zaktualizowanym Sony Camera Remote SDK. API tego oprogramowania jest zintegrowane z kamerą, co umożliwia operatorom zdalny dostęp i kontrolę do menu, ustawień i funkcji kamery. Gniazdo zasilania i kontrolne kamery umożliwia natychmiastową komunikację danych bez opóźnień w celu zdalnego przechwytywania obrazów w określonych momentach.

  Zaktualizowane Sony Camera Remote SDK wprowadza usprawnioną wydajność i kontrolę manualnego ustawiania ostrości, umożliwiając użytkownikom odczytanie aktualnej pozycji ustawienia ostrości manualnej i dokładne dostosowanie jej w razie potrzeby.

  ILX-LR1 będzie dostępny do zakupu jeszcze w tym miesiącu za pośrednictwem Sony oraz autoryzowanych sprzedawców w cenie 2950 dolarów.