• niedz.. paź 1st, 2023

  SJVN Green Energy Limited ogłasza przetarg na pakiet „Balance of System” dla elektrowni słonecznej o mocy 75 MW

  SJVN Green Energy Limited ogłasza przetarg na pakiet „Balance of System” dla elektrowni słonecznej o mocy 75 MW

  SJVN Green Energy Limited (SGEL), spółka-córka SJVN, ogłosiła przetarg na pakiet „Balance of System” (BOS) dla elektrowni słonecznej o mocy 75 MW, podłączonej do sieci w miejscowości Jamui w Bihari. Oferty muszą być złożone do 31 sierpnia 2023 r., a proces przetargowy rozpocznie się tego samego dnia.

  Zakres prac dla wybranego wykonawcy będzie obejmował projektowanie, inżynierię, dostarczenie, budowę, montaż, testowanie, uruchomienie oraz świadczenie trzyletnich usług kompleksowego utrzymania i konserwacji elektrowni słonecznej. Dodatkowo, SGEL oddzielnym podmiotem zająć się dostawą modułów fotowoltaicznych dla wykonawców BOS.

  Aby móc brać udział w przetargu, firmy muszą posiadać doświadczenie w opracowywaniu pakietów BOS dla projektów słonecznych podłączonych do sieci o łącznej zainstalowanej mocy wynoszącej co najmniej 30 MW, w tym projektu o mocy co najmniej 10 MW.

  W związku z tym, SGEL niedawno otrzymało list intencyjny od Punjab State Power Corporation Limited (PSPCL) dotyczący zakupu 1200 MW energii słonecznej. Zgodnie z porozumieniem, SGEL stworzy projekt o mocy 1000 MW w dowolnym miejscu w kraju, podczas gdy pozostałe 200 MW zostanie zainstalowane w Pendżabie zgodnie z przepisami dotyczącymi zgłoszenia (RFS).

  Ten przetarg i porozumienie z PSPCL odzwierciedlają zaangażowanie SGEL w rozwój obecności na rynku energii słonecznej i przyczynianie się do celów dotyczących energii odnawialnej w Indiach.