• pt.. wrz 22nd, 2023

  Sytuacja na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Sytuacja na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim

  Zastępca ministra obrony Hanna Maliar oświadczyła, że nie ma żadnego powodu do niepokoju związanych z sytuacją na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Maliar niedawno odwiedziła ten obszar i podkreśliła potrzebę oczyszczenia terytorium oraz odrzucenia przeciwnika, aby utrzymać pozycję i zapobiec zniszczeniom. Siły ukraińskie dbają o swoich żołnierzy, prowadząc ogniem przeciwbaterijnym.

  Chociaż Instytut Badań Wojennych (ISW) doniósł 9 sierpnia, że ukraińskie siły prawdopodobnie przeprowadziły ograniczoną rajd na drugą stronę Dniepru i wylądowały na wschodnim brzegu obwodu chersońskiego, nie jest jasne, czy został osiągnięty jakikolwiek znaczący postęp na lewym brzegu rzeki. Maliar nie potwierdziła tych informacji.

  Głównym celem dla Ukrainy jest odzyskanie wszystkich czasowo okupowanych terytoriów, dlatego podejmowane są aktywne działania w celu posuwania się naprzód. Dodatkowe informacje na temat sytuacji można uzyskać ze wiarygodnych źródeł, takich jak Ukrainska Pravda, która oferuje kompleksowe relacje z wojny na Ukrainie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze i innych platform. Zachęca się do wsparcia, śledzenia lub zostania patronem Ukrainskiej Pravdy, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje.