• czw.. wrz 21st, 2023

  Wysokie zapotrzebowanie na modele iPhone 15 Pro Max opóźnia dostawy w niektórych regionach

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Wysokie zapotrzebowanie na modele iPhone 15 Pro Max opóźnia dostawy w niektórych regionach

  Oczekiwane z niecierpliwością modele iPhone 15 zostały udostępnione do przed zamówień w ponad 40 krajach po ich niedawnej premiery na wydarzeniu. Jednak wydaje się, że zapotrzebowanie na najnowsze modele iPhone 15 Pro Max jest większe niż oczekiwano, ponieważ czasy dostawy tych modeli zostały opóźnione w niektórych regionach.
  Opóźnienia dotyczą niebieskich i czarnych modeli iPhone Pro Max i wynoszą do 16 października, natomiast modele w kolorze naturalnym i białym nie zostaną dostarczone aż do 13 listopada. Opóźnienia te dotyczą wszystkich pojemności pamięci iPhone 15 Pro Max, który charakteryzuje się usprawnionym aparatem i większym ekranem. Sugeruje to, że istnieje znaczne zapotrzebowanie na wysoką jakość wersji nowej linii Apple.
  Tradycyjnie opóźnienia dostaw były wykorzystywane jako wskaźnik popularności nowego modelu. W tym przypadku opóźnienia te sugerują, że Apple doświadcza silnego zapotrzebowania na modele iPhone 15, nawet w Chinach, gdzie obawy o potencjalną reakcję przeciwdziałającą istniały. iPhone stanowi około 50% sprzedaży Apple, a firma liczy na to, że nowy model odwróci spadek sprzedaży, który utrzymuje się od trzech kwartałów.
  W Chinach opóźnienia dostaw dla wszystkich modeli iPhone 15 Pro Max sięgają listopada, podczas gdy dla standardowych wersji iPhone 15 Pro oczekiwanie wynosi trzy do czterech tygodni. Przed zamówienia na iPhone 15 na chińskiej platformie Meituan wyniosły 27,5 miliona dolarów w ciągu pierwszych 30 minut. Podobnie jest w innych krajach, takich jak Kanada, Australia, Japonia, Wielka Brytania, Indie, Francja i Niemcy, gdzie dostawy iPhone 15 Pro Max opóźniają się nawet o osiem tygodni.
  Kupujący standardowy model iPhone 15 Pro również borykają się z opóźnieniami, które dotyczą wszystkich kolorów i pojemności pamięci. Czas oczekiwania na te telefony, które rozpoczynają się od 999 dolarów, może wynosić aż do 23 października w USA. Warto jednak zauważyć, że niektóre z salonów detalicznych Apple nadal mają dostępność do odbioru w sklepie, co sugeruje, że opóźnienia dotyczą głównie dostaw do domu.
  Jeśli chodzi o modele iPhone 15 Pro Max w kolorze naturalnym, które wykonane są z tytanu, wydaje się, że są one jak dotąd najbardziej popularne, mając ograniczoną dostępność zarówno w sklepach, jak i online. Pomimo podwyżki ceny o 100 dolarów w porównaniu do ubiegłego roku, zapotrzebowanie na przed zamówienia wskazuje, że strategia cenowa Apple odnosi sukces. Jednak pojawiły się także zgłoszenia problemów podczas procesu przed zamówienia, w tym niemożności dokonywania transakcji przez użytkowników i awarii aplikacji sklepu Apple, co dodatkowo podkreśla silne początkowe zapotrzebowanie.