• niedz.. paź 1st, 2023

  The Schuylkill County Commissioners Approve Purchase of Pickup Truck for Drug Task Force

  ByAndrzej Parafianowicz

  wrz 19, 2023
  The Schuylkill County Commissioners Approve Purchase of Pickup Truck for Drug Task Force

  Schuylkill County commissioners jednogłośnie zatwierdzili zakup używanego samochodu terenowego z 2013 roku dla grupy antynarkotykowej. Koszt tego zakupu wynosi 22,499 dolarów i zostanie sfinansowany z konta przepadku. Zakup ten zwykle nie wymaga zgody komisarzy, ale prokurator okręgowy Michael A. O’Pake poruszył tę kwestię w celach ostrożnościowych. Samochód jest sprzedawany przez pracownika biura prokuratora okręgowego i jest tańszy niż oferty innych podmiotów. Alvin B. Marshall, prawnik, zalecił komisarzom głosowanie w sprawie zakupu, ponieważ samochód będzie własnością hrabstwa.
  Oprócz zakupu samochodu, O’Pake wyjaśnił swoje poprzednie komentarze dotyczące dystrybucji środków zabezpieczonych od handlarzy narkotykami. Stwierdził, że wspomniane 500 000 dolarów to łączna suma zabezpieczona na przestrzeni lat, która jest przechowywana na koncie przepadku. Te środki mogą być wykorzystane tylko do walki z nielegalnymi działaniami narkotykowymi, takimi jak nadzór, zakupy narkotyków i nadgodziny dla oficerów zaangażowanych w śledztwa narkotykowe. Lokalne departamenty policji mogą ubiegać się o zwrot kosztów z funduszu przepadku za działania prowadzone przez Grupę Antynarkotykową powiatu Schuylkill.
  W komunikacie komisarze również wyrazili uznanie dla odchodzącego koordynatora Agencji Zarządzania Kryzysowego Johna Matza za 19 lat jego służby. Docenili jego przywództwo i oddanie dla powiatu.
  Ponadto komisarze omówili udane testy nowej 250-stopowej wieży telekomunikacyjnej w Hegins Twp. Wieża ta poprawia zasięg dla służb ratunkowych, eliminując luki w komunikacji. Projekt został sfinansowany ze środków związanych z Ustawą o planie ratunkowym Amerykanów i obejmował instalację kanałów częstotliwości radiowych oraz zapasowego sprzętu zasilania.
  Całkowicie, te ostatnie wydarzenia mają na celu wzmocnienie działań powiatu w zwalczaniu przestępstw związanych z narkotykami oraz poprawę systemów komunikacji awaryjnej.