• pt.. wrz 22nd, 2023

  Rynek usług danych satelitarnych oczekuje znaczącego wzrostu od 2023 do 2030 roku

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Rynek usług danych satelitarnych oczekuje znaczącego wzrostu od 2023 do 2030 roku

  Rynek usług danych satelitarnych prognozuje znaczący wzrost w nadchodzących latach, z oczekiwanym średniorocznym tempem wzrostu (CAGR) wynoszącym 27,0% od 2023 do 2030 roku. Ten rynek oferuje różne rodzaje usług, w tym dane obrazowe i analizy danych, dla zastosowań takich jak telemetria, śledzenie i komendowanie (TT&C), usługi mobilne (MSS) oraz aplikacje internetu rzeczy (IoT).

  Raport z najnowszych badań dostarcza informacji na temat trendów branżowych i potencjału wzrostu, wraz z kompleksową analizą głównych graczy na rynku. Wśród wiodących graczy na tym rynku znajdują się m.in. Earth-i Ltd., URSA Space Systems, Satellite Imaging Corporation, SATPALDA Geospatial Services i Land Info Worldwide Mapping.

  Raport podkreśla również globalną wartość rynku usług danych satelitarnych, która wynosiła 9183,25 miliona USD w 2022 roku i prognozowana jest na 38538,2 miliona USD w 2028 roku. Raport oferuje również szczegółowe dane statystyczne i liczby dotyczące prognozowanego okresu, obejmujące 121 stron i tabele.

  Dodatkowo raport dostarcza szczegółowej analizy krajobrazu konkurencyjnego, w tym profili firm, sytuacji finansowej, ostatnich wydarzeń oraz fuzji i przejęć. Te informacje pomagają czytelnikom zrozumieć ogólną sytuację rynkową i podejmować świadome decyzje.

  Rynek usług danych satelitarnych jest segmentowany pod względem rodzaju produktu, zastosowania i regionu. Ta segmentacja pozwala użytkownikom uzyskać cenne informacje na temat trendów branżowych i identyfikować obszary o wzroście potencjalnym. Rynek podzielony jest geograficznie na Amerykę Północną, Europę, Azję i Pacyfik, Amerykę Południową oraz Bliski Wschód i Afrykę.

  Podsumowując, oczekuje się, że rynek usług danych satelitarnych będzie świadkiem znaczącego wzrostu w nadchodzących latach. Raport dostarcza wartościowych informacji na temat trendów i czynników napędowych rynku, potencjalnych możliwości wzrostu oraz wyzwań, przed którymi stoją gracze. Rozumiejąc te czynniki, firmy mogą opracować skuteczne strategie, aby prosperować na tym dynamicznym rynku.