• czw.. wrz 21st, 2023

  Przyznano ponad 4,3 mln dolarów na zapobieganie pożarom w hrabstwie San Luis Obispo

  Przyznano ponad 4,3 mln dolarów na zapobieganie pożarom w hrabstwie San Luis Obispo

  Departament Ochrony Przeciwpożarowej Hrabstwa San Luis Obispo ogłosił, że w ramach cyklu grantowym na lata 2022/2023 przyznano ogółem 4 349 626,70 dolarów odbiorcom grantów na zapobieganie pożarom. Celem tych grantów jest wsparcie działań mających na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia pożarów.

  Stanowa służba przeciwpożarowa Cal Fire przyznała ogółem 113 milionów dolarów na granty na działania zmierzające do ograniczenia ilości paliwa, które mogą prowadzić do wystąpienia pożarów. W hrabstwie San Luis Obispo kilku instytucjom przyznano fundusze w ramach tego cyklu grantowego. Dystrykt California State Parks-San Luis Obispo Coast otrzymał 857 337,60 dolarów na finansowanie inicjatyw mających na celu zmniejszenie ilości paliwa. Miasto Pismo Beach otrzymało 190 537,69 dolarów na zakup sprzętu do redukcji ilości paliwa, natomiast miasto Paso Robles otrzymało 443 797,35 dolarów na sprzęt do redukcji niebezpiecznych paliw. Dodatkowo, Rada ds. Bezpiecznego Ognia Hrabstwa San Luis Obispo otrzymała 2 857 954,06 dolarów na wsparcie działań zmniejszających zagrożenie wywołane pożarami na terenie całego hrabstwa.

  Te granty będą przyczyniać się do kontynuowania działań mających na celu zarządzanie i zmniejszenie ryzyka wystąpienia pożarów w hrabstwie San Luis Obispo. Poprzez inwestowanie w inicjatywy zmniejszające ilość paliwa oraz pozyskiwanie niezbędnego sprzętu, władze mają na celu zwiększenie swojej zdolności do skutecznego zapobiegania i zwalczania pożarów.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat grantów na zapobieganie pożarom od Cal Fire, odwiedź ich stronę internetową.