• pt.. mar 24th, 2023

Samsung planuje wyposażyć telefony Galaxy w łączność satelitarną, tak jak Apple i Huawei

Funkcja komunikacji satelitarnej, którą niektórzy producenci smartfonów zaczynają wprowadzać, staje się bardzo popularna. Apple wbudowało tę funkcję w iPhone’y z serii 14, choć to Huawei wyprzedził wszystkich, wprowadzając tę funkcjonalność dzień wcześniej w Huawei Mate 50.

Teraz przyszedł czas, by Samsung skopiował pomysły Huawei i Apple na łączność satelitarną w telefonach. Według najnowszych informacji koreańska firma mogłaby wprowadzić funkcje łączności satelitarnej w swoich high-endowych smartfonach Galaxy.

Apple zgodził się już z Globalstar na otrzymanie 85% swojej obecnej i przyszłej przepustowości sieci. Wygląda więc na to, że dla Samsunga nie ma już miejsca. Najprawdopodobniej Samsung skorzysta z sieci Iridium i chipsetu Qualcomm.

Zasilany przez Snapdragon 5G Modem-RF Systems i wspierany przez w pełni działającą konstelację satelitów Iridium, Snapdragon Satellite umożliwi producentom OEM i innym dostawcom usług oferowanie prawdziwie globalnego zasięgu. Rozwiązanie dla smartfonów wykorzystuje odporne na warunki atmosferyczne widmo pasma L Iridium dla łącza w górę i w dół.

Wiadomości alarmowe w Snapdragon Satellite mają być dostępne na smartfonach nowej generacji, wprowadzonych na rynek w wybranych regionach począwszy od drugiej połowy 2023 roku.