• niedz.. paź 1st, 2023

  Samsung Galaxy S23, S22, A52 i Xcover5 otrzymują aktualizację z poprawkami bezpieczeństwa

  ByMarcin Kuźmiński

  wrz 20, 2023
  Samsung Galaxy S23, S22, A52 i Xcover5 otrzymują aktualizację z poprawkami bezpieczeństwa

  Użytkownicy Samsunga Galaxy S23, S22, A52 i Xcover5 mogą teraz skorzystać z ulepszonego bezpieczeństwa oraz poprawek błędów dzięki ostatniej aktualizacji z września 2023 roku. Ta aktualizacja zawiera ponad 60 poprawek błędów, wiele z nich ma wysoki stopień ryzyka.

  Obecnie Galaxy S23 Ultra, S23 Plus i S23 otrzymują aktualizację o oprogramowaniu w wersji S91xUSQS1AWHD. Poprawka początkowo została zauważona w sieci Verizon, ale wkrótce będzie dostępna dla użytkowników korzystających z innych operatorów. Seria Galaxy S22 również otrzymuje wrześniową aktualizację o oprogramowaniu w wersji S90xBXXS6CWH6.

  Samsung postanowił rozszerzyć wsparcie dla średniej półki telefonicznej, udostępniając poprawkę dotyczącą bezpieczeństwa również dla modelu Galaxy A52 i Xcover5. Aktualizacja dla A52 będzie miała oprogramowanie w wersji A526WVLSAEWH1, podczas gdy dla Xcover5 będzie to G525FXXS8CWH3.

  Aktualizacja jest stopniowo wprowadzana na różne sieci komórkowe dla A52, w tym Virgin Mobile, Rogers i Fido. Użytkownicy Xcover5 z Meksyku, Gwatemali i Argentyny już rozpoczęli otrzymywanie aktualizacji.

  Wśród poprawek błędów zawartych w aktualizacji wiele z nich skierowanych jest na podatności odkryte w klawiaturze Samsunga. Te poprawki rozwiązują problemy związane z niewłaściwą autoryzacją i niewłaściwą walidacją danych wejściowych.

  Oprócz poprawki bezpieczeństwa, poprzednia aktualizacja dla serii Galaxy S23 wprowadziła nowy przycisk zoomu o wartości 2x do aparatu, spełniając jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji. Aktualizacja wprowadziła również ulepszenia w systemie aparatu, poprawiając jakość obrazu dla zdjęć wykonanych w zakresie zoomu od 1x do 20x.

  Użytkownicy Samsunga z niecierpliwością oczekują również wydania One UI 6, który niedawno rozpoczął testowanie w ramach Beta 2. Program beta został teraz rozszerzony o model Galaxy A34, a użytkownicy z Wielkiej Brytanii i Indii mogą zapisać się do programu.

  Dzięki swojemu potężnemu procesorowi, długiej żywotności baterii i imponującemu wyświetlaczowi, Samsung Galaxy S23 Ultra nadal imponuje użytkownikom swoimi możliwościami technologicznymi.