• śr.. paź 4th, 2023

  Rosyjskie siły zestrzeliły trzy ukraińskie drony w próbie ataku na moskiewskie obiekty

  Rosyjskie siły zestrzeliły trzy ukraińskie drony w próbie ataku na moskiewskie obiekty

  Ministerstwo obrony Rosji ogłosiło, że zestrzelono trzy ukraińskie drony podczas próby ataku na moskiewskie obiekty. Systemy obrony powietrznej zniszczyły dwa drony nad regionami Kaluga i Twer, które są sąsiadujące z regionem moskiewskim, a jeden dron został zestrzelony w dzielnicy Istra w Moskwie.

  Sergiej Sobjanin, burmistrz Moskwy, potwierdził, że „atakujące drony” mające na celu Moskwę zostały zniszczone i nie odnotowano żadnych ofiar. Jednak szczątki zestrzelonego drona w dzielnicy Istra spowodowały uszkodzenie jednego z domów, a w regionie Twer szczątki spadły w wiosce Zavidovo.

  Zavidovo to miejsce położone niedaleko granicy z Ukrainą, gdzie znajduje się oficjalna rezydencja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina – „Rus”. Głównymi rezydencjami Putina są jednak kompleksy Novo-Ogaryovo w regionie moskiewskim i Wielki Kreml, gdzie odbywają się oficjalne wydarzenia.

  Ataki dronów stają się coraz częstszym zjawiskiem, zakłócającym loty na głównych lotniskach w Moskwie i powodującym uszkodzenia na terenie nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. W zeszłym tygodniu fala dronów rzekomo zniszczyła cztery rosyjskie wojskowe samoloty transportowe w regionie Psków, niedaleko granicy z Ukrainą. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski sugerował, że za atakiem stoją siły Ukrainy i wspomniał o rozwoju nowej broni dalekiego zasięgu, zdolnej docierać głębiej na teren Rosji.