• niedz.. paź 1st, 2023

  Rogers Communications przeciwko odmowie dostępu dla swoich klientów na torontońskiej linii metra

  Rogers Communications przeciwko odmowie dostępu dla swoich klientów na torontońskiej linii metra

  Niedawno opublikowane dokumenty ujawniły, że Rogers Communications Inc., wiodący operator telekomunikacyjny, lobbuje przeciwko odmowie dostępu dla swoich własnych klientów na torontońskiej sieci metra. Starania te miały miejsce tuż przed nałożeniem nowych warunków na firmę przez ministra przemysłu Francoisa-Philippe’a Champagne’a. Te warunki wymagają, aby Rogers umożliwił swoim konkurentom, BCE Inc. i Telus Corp., natychmiastowy dostęp do infrastruktury komórkowej metra.

  W oficjalnym zgłoszeniu do Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada, Rogers stwierdził, że zaprzestanie świadczenia usług dla jakiegokolwiek klienta nie byłoby w interesie publicznym. Zgłoszenie to było częścią procesu konsultacyjnego Champagne’a, mającego na celu ułatwienie negocjacji między głównymi operatorami oraz zapewnienie dostępu do sieci dla wszystkich pasażerów na torontońskim systemie metra Toronto Transit Commission (TTC).

  Ostateczne złożenie przez Rogersa, opublikowane na stronie internetowej ISED, nastąpiło cztery dni po ogłoszeniu nowych warunków licencyjnych przez Champagne’a. Te warunki określają termin 3 października, do którego wszyscy pasażerowie metra TTC muszą mieć dostęp do sieci komórkowej, niezależnie od operatora.

  Przed zakończeniem federalnej recenzji Rogers zaskoczył swoich rywali, wprowadzając usługę bezprzewodowego 5G o dużej prędkości dla swoich własnych klientów w kluczowych obszarach centrum sieci metra. BCE Inc. i Telus Corp. twierdziły, że Rogers powinien poczekać, aż wszyscy pasażerowie będą miały techniczne możliwości dostępu do sieci mobilnej.

  Nowe warunki nałożone na Rogers Communications będą korzystne nie tylko dla pasażerów metra, zapewniając im dostęp do sieci komórkowej, ale także promują konkurencję na rynku telekomunikacyjnym.