• czw.. wrz 28th, 2023

  Redmi Note 13 Series: Nowa seria zapowiedziana w Chinach

  ByPiotr Kruszczyński

  wrz 19, 2023
  Redmi Note 13 Series: Nowa seria zapowiedziana w Chinach

  Redmi oficjalnie ogłosił, że w tym miesiącu zaprezentuje serię Redmi Note 13 w Chinach. Najnowszy plakat opublikowany przez markę daje podgląd na Redmi Note 13 Pro+ 5G i podkreśla jego kluczowe cechy. Ujawnia również, że seria Note 13 jest efektem współpracy między Redmi, Samsungiem i MediaTekiem.

  Seria Redmi Note 13 ma składać się z trzech modeli: Note 13, Note 13 Pro i Note 13 Pro+. Plakat skupia się szczególnie na cechach wariantu Pro+. Według plakatu, główny aparat w Redmi Note 13 Pro+ wykorzysta specjalną wersję 200-megapikselowego sensora Samsung ISOCELL HP3 Discovery Edition, o dużej wielkości 1/1,4 cala.

  Ten aparat ma być najszybszym 200-megapikselowym aparatem ultraczystym w branży, a doniesienia sugerują, że model Note 13 Pro może również mieć 200-megapikselowy aparat. Dyrektor generalny Redmi, Lu Weibing, podkreślił, że seria ta ma na celu poszerzenie granic możliwości fotograficznych dostępnych w przystępnych cenach, stanowiąc znaczącą poprawę jakości zdjęć w branży telefonów komórkowych.

  Aby to osiągnąć, Redmi ściśle współpracowało z MediaTekiem, prowadząc wspólne optymalizacje w celu poprawy zarówno oprogramowania, jak i możliwości sprzętowych serii Note 13. Dodatkowo, technologie obrazowania Xiaomi, takie jak „percepcja biologiczna” i moduły „fusion optics”, zostały zintegrowane, aby zapewnić doskonałe doświadczenie fotograficzne.

  Plakat potwierdza również, że Note 13 Pro+ będzie pierwszym urządzeniem, które będzie posiadać nowo ogłosiony chipset MediaTek Dimensity 7200-Ultra o strukturze 4 nm. Ten chipset posiada ośmiordzeniową architekturę CPU, w tym 2 x rdzenie Cortex-A715 o taktowaniu 2,8 GHz i 6 x rdzeni Cortex-A510. Zawiera również energiaoszczędny procesor AI APU 650 oraz GPU Arm Mali-G610.

  Z nadchodzącym wydaniem serii Redmi Note 13 użytkownicy smartfonów mogą oczekiwać zaawansowanych możliwości aparatu i zwiększonej wydajności w przystępnej cenie.