• niedz.. paź 1st, 2023

  Alliant Energy otrzymuje zgodę na dwa projekty magazynowania energii elektrycznej oparte na bateriach w stanie Wisconsin

  Alliant Energy otrzymuje zgodę na dwa projekty magazynowania energii elektrycznej oparte na bateriach w stanie Wisconsin

  Komisja Usług Publicznych Wisconsin (PSCW) udzieliła zgody na dwa projekty magazynowania energii elektrycznej oparte na bateriach Alliant Energy o łącznej mocy 175 megawatów (MW). Projekty te obejmują Projekt Baterii w hrabstwie Grant o mocy 100 MW i Projekt Baterii w hrabstwie Wood o mocy 75 MW. Obie instalacje będą zlokalizowane obok solarnych farm firmy Alliant Energy w hrabstwach Grant i Wood.

  Integracja tych systemów baterii ze skalowymi farmami słonecznymi Alliant Energy umożliwi klientom dostęp do bezpiecznej i niezawodnej energii nawet w okresach niskiej generacji energii słonecznej.

  Prezes firmy Alliant Energy w stanie Wisconsin, David de Leon, wyraził wdzięczność za zgodę PSCW i stwierdził, że te zaawansowane systemy magazynowania energii elektrycznej oparte na bateriach poprawią niezawodność i elastyczność sieci dla klientów. Projekty te są częścią zobowiązania firmy Alliant Energy do osiągnięcia celów związanych z czystą energią i budowy bardziej odpornego i ekonomicznego przyszłego systemu energetycznego.

  Rozpoczęcie budowy tych instalacji baterii planowane jest na początek 2024 roku, a uruchomienie odbędzie się do końca 2024 r. w hrabstwie Wood i w połowie 2025 r. w hrabstwie Grant.

  Alliant Energy wybrał firmę FlexGen, wiodącego dostawcę rozwiązań i technologii do magazynowania energii, jako dostawcę systemu zarządzania energią i sprzętu magazynowania energii na bateriach dla tych projektów. Zdolność do zasilania ponad 80 000 domów przez cztery godziny (hrabstwo Wood) i 100 000 domów przez cztery godziny (hrabstwo Grant) przyczyni się do rosnącego portfolio zasobów odnawialnych Alliant Energy oraz poprawi niezawodność dostaw energii.

  Dodanie pojemności magazynowania energii jest zgodne z wizją firmy Alliant Energy dotyczącą czystej energii, która jest kompleksową strategią przejścia na bardziej ekologiczne i wydajne źródła energii. Te projekty przyczynią się do osiągnięcia ambitnego celu firmy Alliant Energy polegającego na osiągnięciu neutralności w zakresie emisji dwutlenku węgla z produkcji energii elektrycznej do 2050 r.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat zobowiązań firmy Alliant Energy w zakresie czystej energii i jej projektów magazynowania energii, odwiedź ich stronę internetową.