• czw.. wrz 28th, 2023

  Dwóch znanych autorów odwiedzi Orlando

  <strong>Dwóch znanych autorów odwiedzi Orlando</strong>

  Służba biblioteczna hrabstwa Orange (Orange County Library System) przywiezie dwóch uznanych pisarzy do Orlando tego jesieni. Julia Quinn, autorka „Bridgertonów”, weźmie udział w wydarzeniu o nazwie „Romans, wino i czekolada” we wrześniu. Porozmawia ona na temat swojej popularnej serii książek oraz serialu Netflix od niej inspirowanego. Wydarzenie z udziałem Julie Quinn odbędzie się w oddziale biblioteki Chickasaw.

  Niebawem po niej do Orlando przybędzie Neil Gaiman, by rozmawiać z Artem Spiegelmanem. Poruszą oni zagadnienia dotyczące rysowania komiksów, pisania, przyjaźni oraz tożsamości i wiele więcej. Neil Gaiman jest znany ze swoich powieści, komiksów i scenariuszy. Jest autorem komiksowej serii „Sandman” oraz powieści takich jak „Coraline” i „Gwiezdny pył”. Art Spiegelman to amerykański rysownik komiksów i redaktor, najbardziej znany ze swojej graficznej powieści „Maus”.

  System biblioteczny hrabstwa Orange świętuje swój jubileusz stulecia, a to wydarzenie jest częścią tej celebracji. Odbędzie się ono w sali Steinmetz w Dr. Phillips Center for the Performing Arts.

  Oprócz wydarzeń autorskich, w muzeach w okolicy mają miejsce różnorodne wystawy i wydarzenia. Holocaust Memorial Resource & Education Center of Florida organizuje wystawy takie jak „Czczeni, prześladowani, zapomniani: Ofiary nazizmu w FC Bayern” oraz „Po skończeniu świata: Osoby przesiedlone i obozy dla przesiedleńców”.

  Maitland Historical Museum prezentuje „Maitland’s Attic: Podróż przez historię małego miasta”, gdzie możemy zobaczyć artefakty, opowiadające historię miasta Maitland i jego mieszkańców. Regionalne Centrum Historii Hrabstwa Orange ma stałe wystawy, które skupiają się na historii Centralnej Florydy, takie jak jej pierwotne ludy, przemysł i społeczności.

  Centrum Nauki Orlando oferuje interaktywne wystawy i pokazy dla dzieci. Wiosną 2024 roku zostanie otwarta nowa hala wystawowa o nazwie „Życie”, skupiająca się na ochronie środowiska i zwierzętach.

  Należy pamiętać, że harmonogramy mogą ulec zmianie, dlatego zaleca się sprawdzenie przed udaniem się na wydarzenie.